Teknoloji

Yandex, tarihin en büyük siber saldırısını engelledi

Rusya merkezli teknoloji şirketi Yandex, tarihin en büyük siber saldırısını püskürttüğünü söyledi.

Yandex, tarihin en büyük siber saldırısını eledi

Son aylarda artan siber saldırılara bir yenisi daha eklendi. Rus arama motoru ve teknoloji şirketi Yandex, tarihin en büyük siber saldırısına maruz kaldı.

Rus teknoloji devi, ağustos ve eylül aylarında DDoS sunucuları İnternet bağlantılı sunucu adı verilen İnternet bağlantılı bir sunucunun hizmetlerini geçici veya süresiz olarak kesintiye uğratmayı amaçlayan bir tür siber saldırıyla karşı karşıya olduğunu ve böylece önemli kullanıcıların buna erişemeyeceğini söyledi.

Ağustos ayında başlayan ve 5 Eylül’de rekor seviyeye ulaşan saldırıda. Bilgisayar korsanlarının Yandex ağlarını alışılmadık derecede yüksek hacimli veri trafiğiyle doldurmaya çalıştığı bildirildi.

YANDEXN

“TARİHTE BİLİNEN EN BÜYÜK SALDIRI”

Yandex’den yapılan açıklamada, “Bu, internet tarihinde bilinen en büyük saldırı. Uzmanlarımız saniyede 22 milyon istek (RPS) saldırı rekoru kırmayı başardı.” ifadeler kullanılmıştır.

Yandex, 7 Ağustos’ta 5,2 milyon RPS, 9 Ağustos’ta 6,5 ​​milyon RPS, 29 Ağustos’ta 9,6 milyon RPS, 31 Ağustos’ta 10,9 milyon RPS ve son olarak 5 Eylül’de 21,8 milyon RPS gördüğünü söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu