Gündem

Uşak’ta, 2 yaşındaki çocuğu cinsel istismara uğrayan anneye dava

Birlikte yaşadığı Yaşar Ercan tarafından 2 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarda bulunan Ceylan T., çocuğunu koruyamamaktan bir buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Uşak'ta 2 yaşındaki çocuğu cinsel istismara uğrayan anneye dava

İzmir’de yaşayan 26 yaşındaki Ceylan T., 6 aylık eşinden boşandı ve 2 yıl önce annesinin yanına taşındı. Ceylan T., kısa bir süre sonra sosyal medya hesabı üzerinden Yaşar Ercan (33) adlı bir adamla tanıştı.

Ercan, Ceylan T.’ye çocuğunu daha iyi koşullarda yetiştirmesine yardım edebileceğini söyleyerek kadının güvenini kazandı.

Ceylan T., oğlu PT’yi de yanına alarak 8 Mart’ta Yaşar Ercan’ın Uşak’taki evine taşındı (2). Ercan’la yaşamaya başladıktan bir ay sonra Ceylan T., PT oğlunu yerde baygın halde bulunca hastaneye koştu.

60 YILA KADAR HAPİS VE ONAYLANMIŞ YAŞAM

2 yaşındaki P.T. hastanede dövüldü ve cinsel istismara uğradı.

Ceylan T.’nin şikayeti üzerine Yaşar Ercan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Uşak'ta 2 yaşındaki çocuğu cinsel istismara uğrayan annenin 1 numaralı davası

Soruşturmanın ardından Yaşar Ercan, “cinsel istismar”, “cinayete ve işkenceye teşebbüs” suçlarından 60 yıl, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Ayrıca iddianamede Ceylan T.’nin annesi için “suçu bildirmemek” suçlamasıyla 1,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Uşak'ta 2 yaşındaki çocuğu cinsel istismara uğrayan anneye 2. dava

“KANEPEDEN SÖYLEDİ”

Yaşamları boyunca Ercan’dan şiddet gördüklerini belirten Ceylan T., olayla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Mutfaktaydım. İçeri girdiğimde çocuğumu yerde baygın yatarken buldum. Yaşar bana çocuğun koltuktan düştüğünü söyledi. Komşularımın yardımıyla çocuğu hastaneye götürdük. Orada gerçekler var.Doktorlar çocuğumun dövüldüğünü ve tecavüze uğradığını söylediklerinde çok kötü hissettim.Hastaneye götürdüğümüzde oğlumun kalbi durmuştu.Karakola gittim ve şikayette bulundum.

Uşak'ta 2 yaşındaki çocuğu cinsel istismara uğrayan anneye dava #3

“Cezaevinden çıkarsam hepinizi öldüreceğimi söyledi”

Çocuğum yoğun bakımda kaldı, günlerce bekledim. Olay olduğunda bile beni protesto etmemem için tehdit etti. Hapisten çıkarsam hepinizi öldürürüm dedi. Korkuyoruz.

“TELEFONUMU VE KİMLİĞİMİ GÖRDÜ”

Çocuğu yıkadığımı söyleyerek beni odaya kilitlerdi. Çocuğumu yıkayacağımı söylediğimde bana vurdu. Telefonuma ve kimliğime de el koydu. Kimseden yardım isteyemezdim. Oğluma tecavüz ettiği ortaya çıktı. Bu gerçek, çocuk hastalandığında hastanede ortaya çıktı. Ancak şimdilik hakkımda “oğlunuzu koruyamadınız” diye dava açıldı. Bir anne çocuğunun bunu yaşamasını ister miydi? Bizi yaşatan bu şahsın en ağır cezayı çekmesini istiyorum” dedi.

Uşak’ta 2 yaşındaki çocuğu cinsel istismara uğrayan anneye dava VİDEO

“Kimse ne yaptığımı bilmiyor”

Ceylan T., çocuğunun geçici velayetinin evliyken şiddet uygulayan ve alkol kullanan eski kocasında olduğunu ve çocuğunun kendisine görünmediğini ifade etti.“Onu çok özlüyorum, kimse neler yaşadığımı bilmiyor.” dedi.

“EVİNE SALDIRMADI”

Ceylan T. Süreyya’nın annesi. (53) Ercan’ın cezaevinden tehditlerine devam ettiğini belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Kızımı kandırıp Uşak’a götürdü. Kızımı ve torunumu görmek için Uşak’a gittim. Bana evinin yerini bile göstermedi. Onu görünce kötü biri olduğunu hissettim, kızıma eve gelmesini söyledim. Kızım kabul etmedi. Tehdit ettiği ve telefonuna ve kimliğine el koyduğu ortaya çıktı. “Olaylar oldu ve hapse girdi, ama yaparsa bizi hayatta tutamayacağını söylüyor.”

Uşak'ta 2 yaşındaki çocuğu cinsel istismara uğrayan anneye dava #4

Uşak'ta 2 yaşındaki çocuğu cinsel istismara uğrayan anneye dava #5

Uşak'ta 2 yaşındaki çocuğu cinsel istismara uğrayan anneye dava #6

Uşak'ta 2 yaşındaki çocuğu cinsel istismara uğrayan anneye dava #7

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu