Teknoloji

Twitter’a takipçi çıkarma özelliği geliyor

Twitter, kullanıcıların istenmeyen takipçileri profillerinden uzak tutmasını kolaylaştırmak için bir “takip etme” özelliği üzerinde çalışıyor.

Twitter, takip etme özelliğini aldı

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, küçük tasarım değişiklikleri yapmaya hazırlanıyor.

Şimdiye kadar kullanıcılar, takip etmek istemeyen diğer kullanıcıları dışlamak zorunda kaldı. Yeni özellik ile Twitter, engelleme modunun aksine “takip etmeyenlere” izin verecek.

Dileyen kullanıcılar, takip etmek istemeyen diğer kullanıcıları izleme listesinden çıkarabilecek.

Aslında Twitter’a yeni gelen bu özellik yıllardır başka platformlarda kullanılıyor. Örneğin Instagram Kullanırken bir takipçiyi kaldırabileceğiniz bir seçenek var. Facebookİçinde, bir kişiyi parçalamak yeterlidir.

twitter

TAKİPÇİLER NASIL KALDIRILIR

Yeni Twitter özelliği ile kullanıcılar hayran listesine girip, kullanıcılara özelleştirebilecekleri yere tıkladıklarında “Bunu aşağıdakileri kaldır” veya “Aşağıdakileri kaldırın“mülkiyetine erişebilecektir.

Bu seçenek bir takipçiyi hesaptan uzak tutacaktır. Bu sayede kullanıcıların Twitter’da takipçi kazanmak için bu hesabı engellemeleri gerekmeyecek.

Twitter fan kaldırma özelliği şu anda yerinde sınırlı bir kullanıcı tabanı ile test edildi. Özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı henüz açıklanmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu