Teknoloji

Twitter, emojilerle tepki verme özelliğini ilk Türkiye’de test edecek

Twitter, tweet’lere emoji ile tepki verme özelliği olan “Twitter Reactions” özelliğini Türkiye’ye özel olarak deneyeceğini duyurdu.

Twitter emoji ile tepki verme yeteneğini Türkiye'de ilk kez test edecek

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, Türkiye’de ilk kez emoji tweet’lerine yanıt verme yeteneğini sınırlı bir süre için test edeceğini duyurdu.

heyecan, insanların duygularını hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmalarına yardımcı olmak için bir tweet gibi her zaman tüm duygulara cevap vermez. “Twitter Tepkileri” özelliğini getirdiğini söyledi.

TEST İÇİN SINIRLI SÜRE

Açıklamaya göre Twitter, topluluk geri bildirimlerine ve devam eden öğrenmeye dayalı olarak ek emoji tepkilerini çoğaltmaya ve test etmeye devam edecek.

Tepkileri görmek için kullanıcılar “Beğen” düğmesine basabilir ve bir tweet hakkında ne hissettiklerini göstermek için bir emoji seçebilir veya her zamanki gibi “Beğen” düğmesini tıklayarak tweet’leri beğenmeye devam edebilir.

Twitter, Türkiye'de ilk kez emoji ile tepki verme olasılığını test edecek #1

Tepkiler, insanlara konuşmalarda nasıl hissettiklerini hızlı bir şekilde göstermeleri için daha fazla yol sunarken, aynı zamanda tweeter’lara tweetlerinin nasıl algılandığını daha iyi anlamalarını sağlar.

Bu, genel tartışmaya daha iyi ifade ve katılım sağlayacaktır. Reactions sadece Türkiye, iOS için Twitter, Android ve Twitter.com’da sınırlı bir süre için geçerli olacak.

Özellik önümüzdeki günlerde herkesin kullanımına sunulacak. Bu teste dayanarak Twitter, Reactions’ın kullanılabilirliğini diğer alanlara da genişletmeyi düşünecek.

twitter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu