Ekonomi

TSPB’nin yeni başkanı İbrahim Öztop oldu

Tevfik Eraslan’ın ayrılmasıyla boşalan Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin başkanlığına Rahimbrahim .ztop seçildi.

TSPB'nin yeni başkanı Rahimbrahim Öztop oldu

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Rahimbrahim .ztop, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) yeni başkanı oldu.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi ve TSPB Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Öztop, Tevfik Eraslan’ın istifası nedeniyle boşalan TSPB Başkanlığı’na seçildi. , TSPB Yönetim Kurulu’nun 10 Eylül 2021 tarihli toplantısında.

BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA SELİM YAZICI

Mustafa Selim Yazıcı, TSPB Yönetim Kurulu toplantısında Birlik Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR YAKLAŞIMLA PAZARI GELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ”

yeni Çağ TSPB Yönetim Kurulu Başkanı olacak Öztop, sermaye piyasalarına olan ilginin artarak devam etmesi ve piyasanın sürdürülebilir bir anlayışla büyüyüp derinleşmesi için kurum olarak etkin bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

“PİYASA İLGİ TARİHİ FIRSATLAR SAĞLAR”

Tztop, Pandemi döneminde yerli yatırımcıların Türk sermaye piyasalarına ilgisi büyük ölçüde arttı. Yatırımcının artan ilgisiyle birlikte şirketler 2021 yılında halka arza büyük ilgi gösterdi. Sermaye piyasaları yıl başından itibaren halka arzlarla 15 15 milyar 35 şirkete kaynak sağladı. Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvurular ve şirketlerin hazırlık çalışmaları, halka arzların yılın geri kalanında artarak devam edeceğini gösteriyor. Yatırımcıların yanı sıra şirketlerin sermaye piyasalarına olan ilgisini tarihi bir fırsat olarak görüyoruz. Dernek olarak bu fırsatın sahada doğru kullanılmasını sağlayabiliriz. Ülkemizin değerlendirilmesine ve ülkemizin orta ve uzun vadeli hedeflerinin hayata geçirilmesine yön vereceğine inandığımız çalışmalarımızı etkin bir şekilde yürütmeye devam edeceğiz” dedi. dedi.

TSPB #1'in yeni başkanı Rahimbrahim Öztop oldu

İBRAHİM ÖZTOP KİMDİR?

1969 yılında ıanlıurfa’da doğan rahimbrahim Öztop, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden yüksek lisans derecesine sahip olan Öztop, Bankkiye τμήμα A.Ş.’de çalıştı. 1995-1999 arası. 1999-2001 yılları arasında Körfezbank’ta Proje Finansmanı ve Yatırım Bankacılığı Müdürü, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., Yatırım Bankacılığı Grup Müdürü 2002-2006, 2006-2010 ve 2011-2018 yıllarında Ottoman Construction Company CEO’su Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A. KÜÇÜK . Kurumsal Finansman bölümünde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ağustos 2018 tarihinden itibaren Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak atanan Tztop, Aralık 2018 tarihinden itibaren Bankanın Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Nisan 2020’de KOSGEB İcra Kurulu Üyesi, Haziran 2020’de Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Eylül 2020’den bu yana Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanan Öztop, Geliştirme Girişim Sermayesi Yönetimi A.Ş. unvanı Ocak 2021’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. Nisan 2021’den itibaren Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) Yönetim Kurulu’nda TSPB tüzel kişiliğini temsilen Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu