Spor

TransAnatolia yarışları Eskişehir’de başladı

Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın en zorlu yarışlarından biri olan ve 2 bin 300 km’lik stadyumlardan oluşan TransAnatolia Ralli Baskını Eskişehir’de başladı.

TransAnatolia Oyunları Eskişehir'de başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın izni ve Türkiye Motor Sporları Federasyonu’nun desteğiyle tarihi Odunpazarı bölgesinde gerçekleşecek açılış töreniyle koşucular, 14 ilden geçerek 2.000 ve 300 km’de yarışacak ve yarışı izleyecek. Kars bitiş noktası 18 Eylül.

ZOR AŞAMALAR 2.300 MİL

Toplam 2.300 km’lik zorlu ve maceralı etapların bulunduğu TransAnatolia’da Türkiye, İtalya, Hollanda ve İngiltere’den otomotiv ve motor sporları dünyasının önde gelen isimleri yer alıyor.

Eskişehir'de TransAnatolia maçları başladı #1

94 SPORCU YARIŞACAK

Bu yıl 39 motosiklet, 18 otomobil, 4 SSV, 5 Quad ve 3 kamyon olmak üzere toplam 69 araç ve 94 sporcu yarışıyor.

MOTOSİKLET KATEGORİ

Motosiklet kategorisinde İtalyan Ducati sürücüsü Andreo Rossi, Hollandalı sürücü Michael Schafer, Hollandalı sürücü Erik Klomp, İtalyan sürücü Francesco Catanese, Türkiye Ralli Şampiyonu Murat Bostancı, profesyonel servis ve eğitmen hizmetleri ile Murat Yazıcı, Ejder Erişti, Serkan’ın yanı sıra Bu yıl motosiklet kategorisinde yarışan tek Türk kadın yarışa Bodrum’dan demzdemir, Devrim Özgür Arseven ve Erkan Sertkaya, Gökçen Kabaş gibi isimler de katılıyor.

Eskişehir'de TransAnatolia maçları başladı 2.

ARABA KATEGORİ

Araba kategorisinde TransAnatolia’yı dört kez kazanan Becce Motorsports takımından başarılı isimler yer alırken, Atilla Baybara-Utku Olcar, Batuhan Korkut-Fırat Şahin ve geçen yılın şampiyonu Tarık Gökbay-Osman Metin de yer aldı. Maceracı ekipten Quard kategorisinde, Mercedes unimog’dan kamyon kategorisinde katılımcılar, Türkiye’de ilk kez yarışan 6 koşucu ile sahnede rengarenk çadırlara sahne olacak.

Eskişehir'de TransAnatolia maçları başladı 3.

RAID GRUBU

Raid ekibinde bu yıl TransAnatolia katılımcıları arasında iş, sanat ve spor dünyasının tanınmış isimleri yer alıyor. Alp Taşkent, Cengiz Artam, Uğur Işık, Murat Bostancı, Aydın Yardımcısı Bekir Güçlü Erim, Raid kategorisinde bu yılki koşuculardan bazıları.

Eskişehir'de TransAnatolia maçları başladı 4.

“ESKİŞEHİR’DEN KARS GÜZERGAHINA 2.300 KM”

TransAnadolu Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar tören alanında yaptığı konuşmada, etkinliğin 11. yılında Anadolu kültürlerinin beşiği Eskişehir’de bulunmaktan çok mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye’nin eşsiz coğrafyasında her yıl farklı rotalar oluşturmaya özen gösterdiklerini ifade eden Büyükpınar, şunları kaydetti:

“Bu yıl Eskişehir’den Kars’a 2 bin 300 km’lik bir rota da oluşturduk. Bu tür uluslararası organizasyonların Türkiye’de hem yerel hem de bölgesel turizme ve motor sporlarına önemli katkılar sağladığına inanıyoruz. Burada hem yerel yönetimlerin hem de” federasyon bizim için değerlidir. Birçok yabancı koşucunun da katıldığı yarışımıza ev sahipliği yaptığınız ve güzel misafirperverliğiniz için teşekkür ederiz.”

“TÜRKİYE’NİN TANITIMINDA TAVSİYE ETMEK İSTİYORUZ”

TransAnatolia iş koordinatörü Orhan Çelen, şunları söyledi: “TransAnatolia, spor müsabakaları dışında aynı zamanda bir kültür rotasıdır. Güzel ülkemizin az bilinen doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel zenginliklerini öne çıkaran rotalar hazırlayarak Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmak ana hedefimizdir.” ifadeleri kullandı.

Eskişehir'de TransAnatolia maçları başladı 5.

Eskişehir'de TransAnatolia maçları başladı 6.

Eskişehir'de TransAnatolia maçları başladı 7.

Eskişehir'de TransAnatolia maçları başladı #8

Eskişehir'de TransAnatolia maçları başladı #9

Eskişehir'de TransAnatolia maçları başladı #10

Eskişehir'de TransAnatolia maçları başladı #11

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu