Ekonomi

Temel Karamollaoğlu’ndan asgari ücret açıklaması

Saadet partisi lideri Temel Karamollaoğlu, asgari ücrete yapılan artışın enflasyon açısından yetersiz olduğunu söyledi.

Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Bursa İl Başkanlığı 8. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere kente geldi.

Bu sabah parti temsilcileriyle bir araya gelen Karamollaoğlu, bir otelde yaptığı görüşmenin ardından Merinos Atatürk Kültür Konferans Merkezi’nde bir konferansa katıldı.

“KİRA ENFLASYONA KARŞI YETERSİZ”

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, asgari ücretteki artışın enflasyon karşısında yetersiz kaldığını söyledi. Karamollaoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanı, dediği gibi asgari ücrete ‘benzeri görülmemiş’ bir zam yaptı. Yüzde 50’nin görülmemiş bir artış olduğunu söyledi ama o kadar da değil. Ondan sonra yüzde 25, yüzde 20 zam yaptı. 6 ayda toplamda yüzde 130’luk bir artış yaparak.Sadece belirli bir grup için değil, tüm memurlar için yaptı. diğerini ihmal edersen huzur bulamazsın. Enflasyonist bir ortamda zammın ne kadar olduğunu söyleseniz de fark etmez. Enflasyon yüzde 100 ise, yüzde 90 artırsanız da fark etmez. Neden insanların yüzde 10 daha fakir olmasına izin veriyorsun?

“HERKES KENDİ KENDİNİ YAŞAMAK İÇİN YETERLİ MAAŞA SAHİP OLMALIDIR”

Dün ekmek alabildiysem, bugün aldığım zamla en az bu kadar ekmek alabilirim. Alışverişe çıktığımda evimin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyorum. “Ülkedeki herkes, kim olursa olsun, geçimini sağlayacak kadar paraya sahip olmalıdır.”

Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret açıklaması #1

“MİLLİ GELİR ADALET DAĞITILMAZSA BARIŞ OLAMAZ”

Karamollaoğlu, ülke ekonomisinin tarım ve sanayi ile büyümesi gerektiğini söyledi. “Kalkınma dediğimizde iki ana hedefimiz var. Üretimi sanayinin, büyümenin ve kalkınmanın en önemli adımı olarak görüyoruz. Tarımda, sanayide ve teknolojide üreterek ülkemizi geliştirip zenginleştireceğiz. Ama bu kendi başına biz olduğumuz anlamına gelmiyor. bu üretimden elde edilen gelirin topluma adil bir şekilde dağıtılmasını önemli bir görev olarak görüyor ve bunu bir amaç olarak benimsiyoruz. Bu ülkede yaşayan herkes, ister işçi ister herhangi bir mağazanın kapısında bekleyen güvenlik görevlisi, uzman veya bu fabrikada çalışan mühendisin rahat bir yaşam sürmesini sağlayacak bir geliri olmalıdır. dedi.

Konuşmaların ardından partisinin yeni üyelerinin nişanlarını taşıyan Karamollaoğlu, partililerle vedalaşarak şehir merkezinden ayrıldı.

Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret açıklaması #2

Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret açıklaması #3

Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret açıklaması #4

Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret açıklaması #5

Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret açıklaması #6

Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret açıklaması #7

Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret açıklaması #8

Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret açıklaması #9

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu