Gündem

Sofra kavgası: Menemen soğanlı mı, soğansız mı olur?

MasterChef’in bu akşamki bölümünde yarışmacılar en iyi menemen yapmak için ter döküyor. Menemen denilince akla gelen ilk soru soğanlı mı soğansız mı? İşte şeflerden gelen cevap..

Masa oyunu: Erkekler soğanlı mı yoksa soğansız mı?

TV8 MasterChef Türkiye yemek programı yeni bölümünde yarışmacılar kaptanlık oyununda menemen yapmaya davet edildi.

Türk kahvaltısının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan Menemen, her sofrada kendine yer buluyor. Ancak soğanlı mı yoksa soğansız mı yapılması gerektiği konusunda çözülmemiş bir sorun var.

Bazıları menopozun her zaman soğanla geçmesi gerektiğini söylerken, bir başka bölüm soğanın regl döneminde ne işe yaradığını söylüyor.

Yıllardır devam eden bu tartışmalara bazen şefler de dahil oluyor. Peki menemen soğanlı mı soğansız mı? İşte ünlü isimlerin cevapları…

SOĞANLI MI SOĞANSIZ MI KALIR?

Menemen nasıl yapılır? menemen soğanlı mı olur soğansız mı? MasterChef Türkiye’nin bu akşamki son bölümünde sorusunun cevabı merak konusu oldu.

Somer Chef ise meşhur “çakal” menemeninin soğansız yapıldığını belirtiyor.

Bu akşam MasterChef Türkiye kaptanlık maçında Menemen yemek yedi. Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya geçen yıl sürgünlerin soğanlı olduğunu söylemişti.

VEDAT MİLOR’UN CEVAP

Enjeksiyonların soğanlı veya soğansız olabileceği konusunda çok sayıda araştırma yapılmıştır. Vedat Milör de konuyla ilgili bir Twitter anketi yaptı. Seçmenlerin %50,6’sı soğanlı, %49,4’ü soğansız dedi.

Milör bu sonucu şu şekilde yorumladı: “Menemeni soğanlı yiyenlerle soğansız yiyenler damak konusunda aynı seviyede. Tercih meselesi. Tamamen subjektif.”

Masa oyunu: Erkekler soğanlı mı yoksa soğansız mı?  #a

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu