Gündem

Şırnak’ta hamsili Karadeniz festivali

νάρrnak Hükümeti, νά Σrnak Belediyesi, νάρrnak Üniversitesi ve Rize Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Hamsi Günü’nde vatandaşlar hamsi yiyip eğlendi.

Şırnak'ta hamsili Karadeniz Festivali

Şırnak Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan hamsi sahalarına gelen vatandaşlara 1 buçuk ton hamsi ücretsiz olarak dağıtıldı. Etkinliğe Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, İl Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, siyasi parti temsilcileri, kurum yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

VALİ PEHLİVAN: “HAMSİ BAHANE, DOSTLUK, KARDEŞLİK, MÜKEMMEL”

Programla ilgili konuşan Vali Pehlivan, şunları söyledi: “Hamsi bahane, dostluk diyoruz, kardeşlik güzeldir. Rize ile Şırnak’ın bu meydanda buluşmasında hamsi kilit rol oynadı. Bugün iki ilimizin imkanı ile karşınızdayız. Ama 81 ili ve 84 milyon nüfusuyla Türkiye Cumhuriyeti birdir. Bu tür faaliyetler birlik ve beraberliği, sevgiyi ve dayanışmayı pekiştiren faaliyetlerdir. Kemençe, tulum, dengbejler bir arada olacak » dedi.

Şırnak’ta hamsili Karadeniz Festivali – VİDEO

YARKA BAŞKAN: “ŞİRNAK BU GÜNLERİ DE GÖRDÜ”

Belediye Başkanı Mehmet Yarka, şunları söyledi: “Şırnak bu günleri gördü. Olaylar bayram olurken, bugün Şırnak da Hamsi Günü gördü. Şırnak ile Rize arasındaki gönül köprüsünü güçlendiren maneviyat bizler için büyük. İlimizde bu tür etkinlikler devam edecek.” dedi.

Şırnak Hamsi Günü etkinliği, yenen hamsi, halay ve horon oyunlarıyla devam etti.

Şırnak'ta 1 numaralı hamsili Karadeniz Festivali

Şırnak'ta Hamsili Karadeniz Şenliği #2

Şırnak'ta hamsili Karadeniz Festivali #3

Şırnak'ta hamsili Karadeniz Festivali #4

Şırnak'ta hamsili Karadeniz Festivali #5

Şırnak'ta hamsili Karadeniz Festivali #6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu