Gündem

Sezer Öztürk’ün tutuklanan şoförünün ifadeleri ortaya çıktı

Eski futbolcu Sezer üztürk’ün şoförü, Halil Schbrahim Scholten’in geri çekilme mücadelesinde öldürülmesiyle ilgili soruşturmada suçlamaları kabul etmezken, bir görgü tanığı olayı anlattı.

Sezer üztürk'ün tutuklanan şoförünün ifadeleri ortaya çıktı

Eski futbolcu Sezar Öztürk’ün Sancaktepe’de trafiğe çekilmek için girdiği savaşta tartıştığı kişilere ateş etmesi sonucu. Halil Schbrahim Scholten öldü.

Olayın detayları hala görülüyor.

Anadolu Başsavcılığı, 1 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin de yaralandığı olayla ilgili olarak “kasten adam öldürme” ve “kasten yaralama” suçlarıyla ilgili soruşturma başlattı.

SÜRÜCÜNÜN İFADELERİ YAYINLANDI

Soruşturma kapsamında tutuklandı Sezar Üztürk’ün şoförü AM, ‘kasten adam öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüpheli A.M.’nin mevduatları ortaya çıktı. savcılıkta ve mahkemede.

Eski futbolcu Sezer üztürk ürktü: 1 ölü, 4 yaralı VİDEO

ÜCRET KABUL ETMEYİN

Sanık A.M.’nin şikayetinde, “Halil Schbrahim Scholten’in 19 Eylül 2021’de öldürülmesiyle hiçbir ilgim yok. Sezar uztürk’ü 7 yıldır özel şoför olarak çalıştığım için tanıyorum. Olay günü evdeydim. Yanımda annem ve babam vardı. 17:00 civarında Sezar Üztürk’ün oğlu beni telefonla aradı. Babasının tanımadığımız biriyle kavga ettiğini söyledi. Ben de Sezar Aracımla üztürk’ün yaşadığı Paşaköy’deki evine gitmeye başladım. Giderken jandarma ekiplerini gördüm ve evime döndüm. Olayın tarihi Sezar uztürk’ü hiçbir şekilde görmedim. Dolayısıyla aracın ön yolcusunun sağ ön koltuğunda oturan ben değildim. Olayla hiçbir ilgim olmadığı gibi görgüye dayalı bir bilgim de yok” dedi. Olaydan sonra gönüllü olarak teslim olduğunu ve suçlamayı kabul etmediğini söyledi.

Tutuklanan Sezer üztürk'ün şoförünün ifadeleri gün yüzüne çıktı #1

“ETKİNLİK GÜNÜ DEĞİLDİM”

Savcılığa verdiği ifadenin ardından “kasten adam öldürme” suçundan tutuklanma talebiyle Doğu Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen zanlı, sorgulanmak üzere burada. “Olay günü kesinlikle orada değildim, evdeydim. Ben suçsuzum, hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum. Tutuksuz yargılanmayacağıma karar verilsin” dedi.

AZTÜRK’ÜN OĞLU AÇIKLAMASINA KATILIM

Anadolu Sulh Ceza Mahkemesi, zanlının “kasten adam öldürme” suçunu işlediğine dair somut deliller bularak, olayda kullanılan aracın zanlı tarafından alındığına dair bir ifade, Sezar Üztürk’ün oğlu Ö.Ö. Şüphelinin olay nedeniyle zanlı tarafından soruşturulduğunu ve zanlının evinden olay yerine gittiğine dair ifadesi dikkate alınarak tutuklanmasına karar verildi.

Tutuklanan Sezer üztürk'ün 2 numaralı şoförünün ifadeleri ortaya çıktı

TANIK TANIK GERÇEĞİ SÖYLE

Tanık V.Ö., Halil Schbrahim Scholten’in bir akrabası. Öte yandan yaptığı açıklamada, olay günü akrabaları ile piknik yapmak için 3 araba ile yola çıktıklarını açıkladı. Yol kenarında Suriye vatandaşlarını gördük, talimat istediler. Biz de yolu tarif ettik. Biz talimat verirken arkasından Alman plakalı gri bir araç ve siyah bir araç geldi. Alman plakalı aracın sürücüsü bize “Kolttuğunuzdan vazgeçer misiniz?” diye sordu. Biraz inatçı olan Halil İbrahim, “Bekle beş dakika, yolu açacağım” dedi. Alman plakalı araç 5 dakikadan fazla bekledi. Cam tekrar yanımıza geldi ve “Yolu açar mısın?” diye sordu. Halil İbrahim tartışarak Mercedes aracının sürücüsüne çarptı. Araçta bulunan Alman plakalı kişi, “Arabada ailem var” demesine rağmen gençlerimiz ne dediğini duymadı. Halil rahimbrahim’in abisi arabadaki kasadaki sandalyeyi kafasına fırlattı ve olay orada daha da büyüdü. dedi.

Tutuklanan Sezer üztürk'ün şoförünün ifadeleri #3 ortaya çıkardı

“AVCILIK İLE YANGIN”

Arkadan gelen siyah araçlı adamın tabancasını çıkarıp havaya ateş ettiğini belirten V.Ö. “Adam ateş açtığında, ulus birdenbire dağıldı. Daha sonra havaya ateş eden adam, insanların uzaklaştığını görünce Halil İbrahim’in peşinden koşarak ona ateş etti. Sonra işler aniden sakinleşti. Halil İbrahim’in vurulmasıyla ilgili bildiğim tek şey bu. Protesto ettiğini söyledi.

Öte yandan olaydan sonra ortadan kaybolan firari zanlı Sezar Doğu Sulh Ceza Mahkemesi, üztürk hakkında tutuklama kararı çıkardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu