Gündem

Samsun’da özel harekatçı eşini öldüren kadının ailesi konuştu

26 yaşındaki cinayet zanlısının annesi, “Bu olay olmasa daha iyi olurdu ama kızım ölmesin diye o gün öldü. “Yaşamak ve çocuğunu yaşatmak için bir canı öldürdü” dedi.

Samsun'da özel kuvvetlerden eşini öldüren kadının ailesi konuştu

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda görevli Subay Emrullah Çitil (31), 15 Temmuz 19 Mayıs Mahallesi Hacı Ali Ekinci’de evlerinde çıkan tartışmada eşi Yasemin Çitil (26) tarafından saldırıya uğradı.

Dört noktadan vurulan Memur Emrullah Çitil, 112 ekiplerinden ambulansla özel bir hastaneye götürülürken birinci kattaki evlerinin balkonundan atlayarak kaçmaya çalışırken yolda hayatını kaybetti.

Olayın ardından konuşan Yasemin Çitil’in ailesi, kızlarının ‘kıskançlık’ cinayet işlemediği için “Kendi canını kurtarmak için bir can daha öldürdü” İddia etti.

“KIZIM 18 DARP RAPORU ALDIĞINI ÖĞRENDİK”

Kızlarının sürekli şiddete maruz kaldığını iddia eden Yasemin Çitil’in annesi Kerlker Çakmak, şunları söyledi:

Bu olay kamuoyuna “kıskançlık” olarak yansıdı. İşin aslı şu ki kızım 5 yıl nişanlıyken bile dövüldü. Kızım sürekli şiddete maruz kalıyor. Kızım kocasından şiddet nedeniyle 18 saldırı ihbarı aldı, iki kez uzaklaştırma aldı ve bir kez boşanma davası açtı. Kızım otoyollarda memurken, kocası kuyumcuydu. Birbirlerini seviyorlar ve nişanlılar. Nişanlandığında kızıma maaş bordrosunu vermediği için sokağın ortasında dövdü. Bu olayın kamera görüntüleri de mevcuttur. Bu durumda bizim evlenmelerine karşı çıkmamıza rağmen kızım çok sevdiğini söyleyerek evlenmek istedi.

VİDEO Samsun’da özel kuvvetlerde görev yapan eşini öldüren kadının ailesini konuştu

“Torunum şiddet nedeniyle erken doğdu”

Düğünden 20 gün önce gelinlik provası için Samsun’a geldiklerinde yüzündeki morlukları gördüm. Morlukları görünce nişanı bozduk. Eşim de damadımı arayıp saldırı yüzünden düğünü terk ettiklerini söylüyor. Daha sonra kızım Yasemin’in evlendiğini duyduk. 2016 yılında bilmeden evlendiler, evlendiler. Eşim bu olaydan sonra bir yıl onlarla konuşmadı. Daha sonra istemediğimiz bir düğün olduğu için 18 kez dövüldüğünü öğrendik, kızım bizden sakladı. Kızım hamileyken bile dövüldü. Torunum şiddet nedeniyle erken doğdu. Bilmeden konuşuyorlar” dedi.

Samsun'da özel kuvvetlerden eşini öldüren kadının ailesi 1 numara konuştu

“ÇOCUĞU GERGİNLİKTEN KORUMAK İÇİN BİZE GELDİ”

Kızının “hayatını kurtarmak için damadını öldürmek zorunda kaldığını” iddia eden Kerlker Çakmak, şöyle devam etti:

“Cinayet sabahı yine tartışıyorlar. Damadımın maaşı hep eksi olduğu için doğu işi gerektiriyordu. Damadım kimseye hayır demediği için maaşı hep eksi gelirdi. Damadın bavulu çoktan hazırdı. Büyükler onlara, “Ailenle vakit geçir, seni çağırdığımızda geleceksin” dediler. Olay günü kızım, “Emroula sen gideceksin, pazardan ev alalım” dedi. Rahmetli damat bana, “Neden daha az eve gidiyorsun, babanla kalmayacaksın?” dedi. dedi. Kızım zaman zaman eve geleceğini söyledi. Damadım da gitmesini söyledi. Kızım gerginlik olmasın diye çocuğu alıp yanımıza geldi.

“Kızım yaşamak için öldürür”

Kızım bizdeyken damadı kızıma mesaj atıp duruyordu. Mesajda “Bavulumu topladım ve gidiyorum” yazdı. Bir kişi, ayrılmak üzereyken diğerine haber verir mi? Eğer gidersen, çık. Neden mesaj gönderip evi aramalı? Bunun üzerine kızım aradı ve “Anne çabuk polise gel” dedi. Kıskançlık yok. Kızım sürekli dövülüyordu. “Bu olmasaydı iyi olurdu ama kızım ölmesin diye o gün öldü.”

Samsun'da özel kuvvetlerden eşini öldüren kadının ailesi 2 numara konuştu

“ÖNCE YARDIM EDEREK ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTI”

Olay günü Çakmak’ın annesi, damadının önce kızını boğarak öldürmeye çalıştığını iddia etti. “Önce kızımı boğmaya çalıştı. Daha olay günü boynundaki izler ortaya çıktı. Kızıma vurduğu için gözünden sürekli kan geliyordu. Ayrıca kızımın bacaklarını da kesti. “Kızım yaşamak ve çocuğunu yaşatmak için bir can aldı.” ifadeleri kullandı.

“BABAMI ANNE ANNE ÖLDÜRDÜ DİYORLAR”

Kerlker Çakmak, 3 yaşındaki torununun pedagojik destek aldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bir de torunumu damadın ailesine göstermediğimi söylüyorlar. Arama kayıtlarında her şey açıktır. Sosyal hizmetlerden bize geldiler. Yetkililer, damadın tarafının çocuğun yatakhanede kalmasını istediğini söyledi. Torunum şu anda pedagojiye gidiyor. Torunuma “Annen babanı öldürdü” diyorlar. Bu olaydan sonra videoyu nasıl izleyebilirim? “Pazar günü damadım torunumu kaçırmaya çalıştı.”

Samsun'da özel kuvvetlerden eşini öldüren kadının ailesi #3 ile konuştu.

“KIZIM OĞLUM GANG’IN ELİNDEN SİLAHINI ALDIĞINDA, YANLIŞLIKLA PATLADI”

Cinayeti işleyen Yasemin Çitil’in babası Bayram Çakmak, şunları söyledi: “Cinayet gününde damadım silahını ilk sıraya koyuyor. Önce kızımı sonra oğlunu sonra da beni ve karımı öldüreceğini söylüyor. Elinde silahla tehdit ediyor. Silahı sürekli olarak yükler ve boşaltır. Dolu kovanlar evde her zaman yerdeydi. O sırada kızım silahı elinden alırken kazara patlayarak damadımı yaraladı. Kızım daha sonra olanları hatırlamıyor. Bütün anne babalara söylüyorum. Bunu tüm büyük kızlarımıza söylüyorum. Kızlarım, karşınızdaki kişiyi iyi tanıyın ve evlenin. Aileni dinle. Kurban olma. Erkeklerin kurbanı olmayın. Tanrı adına, “diyorum. bir açıklama yaptı.

Samsun'da özel kuvvetlerden eşini öldüren kadının ailesi 4 numarada konuştu

“OĞLUNUN AİLESİ DEDEMİ KAÇIRMAYA ÇALIŞIYOR”

Torunun kaçırılmaya çalışıldığını ve hayatından endişe edildiğini ifade eden Bayram Çakmak, şunları söyledi:

“18 taciz ihbarı dışında kızımın da uzaklaştırma ve boşanma davaları var. Boşanma başvurusunu geri çektiği için boşanmadılar. Bunu olaydan sonra öğrendik. Kızım diğer kadınlar gibi ölmek zorunda mıydı? Sürekli kızımı dövüyordu. Daha sonra, “Baba, bu bizi bir gün öldürecek” dedi. Bir tartışma daha oldu. Karımla evlerine gittim ve karım: “Oğlum, iletişim kuramıyorsanız kızımı kırın” dedi. Bunu söyledikten sonra bir ay evime gelmedi.

Pazar günü torunumu pazara götürürken damadın ailesi Samsun’a geldi ve torunumu kaçırdı. Torunumu arabaya attıklarında kendimi arabaya astım. Arabayla 400 metre sürüklendi. Boynumda, kolumda ve çeşitli yerlerimde izler var. Saldırı ihbarı aldım ve dava açtım. Olayı gören vatandaşlar arabanın önüne geçerek torunumu kurtardı. Daha sonra karakola gittik. Hayat sigortamız yok. Biz de uzaklaştırma talebinde bulunduk. Torunum annesinden sorumlu ve bizde vekaletname var. Duruşma henüz başlamadı. Torunumuza evde bakmak istiyoruz” dedi.

Samsun'da özel kuvvetlerden eşini öldüren kadının ailesi 5 numarada konuştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu