Spor

Saffet Sancaklı: Türk spor tarihinin en önemli yasası

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, “Türk sporu yavaş yavaş yavaşlamış olacaktı. Düzen ve adalet gelecek bu yasa” diye konuştu.

Saffet Sancaklı: Türk sporu ve pazarı

AK Partili ve MHP’li oyuncularının imzasının bulunduğu ve Spor Federasyonları Kanunu Teklifi’nin görüşmelerine TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’lannda bugün baş.

Düzenlemeye göre, spor kulüpleri, kuruluş statüsünden çıkarılacak, spor anonim şirketvasfı kazanacak. Spor federasyonları, kanunla veya Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulacak.

Spor kulüpleri ve spor anonim şirketler için ‘düşün bütçe’ sistemi getirilecek. Spor ve yönetim kurulu üyeleri ile yönetim, mevzuat, temel satınalma satın alınacak doğan kasit veya amaçtan alınacak satın alma amaçlı satın alınacak kulüp müselselslerden sorumlu olacaktır.

“TÜRK SPOR TEMİZLENMİŞ OLACAK”

Teklifte imzası eski milli futbolcu, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, 61 maddelik kanun anlaşmasına yönelik olacak şekilde yapılacak. Sancaklı, Türkiye’de şu anda futbol ile birlikte 65 federasyon, yeni yasayabileceğini söyledi.

Saffet Sancaklı: Türk sporu ve pazarı VİDEO

Saffet Sancaklı: Türk sporu ve bölgesi #1

“SPORCULAR ARTIK YÖNETİME GİRECEK”

Yeni tıslayan milli sporcuların da yönetime gireceğini belirten Sancaklı, “Hepsinde 11 kişilik yönetim kurulunda 2 milli sporcu olacak. Sporcular artık yönetime girecek. İçeride Suc işlemiş insanlar var sporun içinde nemalanan, kendi dilinden aklamaya çalışan. Yasada bu suçlar da yazıldı. Bu suçları işlemiş olanlar bir daha hayatları boyunca tüm energeti tedavisinde bir federasyonda. görev alamayacaklar. Türk sporu yavaş yavaş düzeltilmiş olacak. Düzen ve adalet gelecek bu yasa.” diy konuştu.

“HEPSİ DÜZENE GİRECEK”

MHP’li Sancaklı, teklif ile şeffaflık getirilecek, menajerlik sistemle tasarlanacağı şekilde, “Bu menajerlik sistemininki ile Türk futbolunda özel olan bu Çift kontratlar, kaplama arka planda yapılan kontratlar, satın alınan paralar, devletten kaçırılan vergiler nedeniyle hepsine girecek. Bugün, Fransa, İngiltere, İspanya gibi bir sistem gibi futbolu gelişmiş şekilde yönetiliyorsa ona benzer bir sistem Onun için bu yasa Türk sporunun bir anayasasıdır, Türk sporu ve pazarıdır.” dedi.

Saffet Sancaklı: Türk sporu ve bölgesi #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu