Ekonomi

Rusya, Bitcoin’i tanımaya hazır değil

Kripto para piyasasında en yaygın kullanılan para birimi olan Bitcoin’in resmi para birimi olarak kabul edildiği bir dönemde Kremlin’den konuyla ilgili temkinli olduğu yönünde bir açıklama geldi.

Rusya Bitcoin'i tanımaya hazır değil

Rusya, Bitcoin’i yasal ihale olarak görmediğini söyledi.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peshkov, Rusya’nın Bitcoin’i bir ödeme sistemi olarak tanımaya hazır olmadığını söyledi.“Böyle birkaç para birimini finansal araçlarla eşitlemek sadece ekonomik sisteme zarar verir.” yaklaşımını tekrarladı.

EL SALVADOR’UN RESMİ PARA BİRİMİNDE BİTCOİN KULLANMA KARARINA KARŞI AÇIKLAMA

Başkent Moskova’da gazetecilere konuşan Peshkov, Bitcoin kripto para birimini yasal ihale olarak kullanmaya başlayan El Salvador’daki Orta Amerika yetkilisini değerlendirdi.

Rusya’nın henüz böyle bir adım atmaya hazır olmadığına işaret eden Peshkov, şunları kaydetti: “Rusya’nın bu tür adımlara hazır olmadığı açık. Şu ana kadar bu tür adımların atılması için tek bir neden yok” dedi. dedi.

Rusya 1 numaralı Bitcoin'i tanımaya hazır değil

“KRİPTONOMİLER GELENEKSEL FİNANS KURUMLARI İLE BİRLEŞTİRİLEMEZ”

Peshkov, kripto para birimlerinin geleneksel finansal araçlarla eşitlenmemesi gerektiğini savundu. “Bu para birimlerinden bazılarını finansal araçlara bağlamak sadece finansal sisteme zarar verir.” dedi.

Rusya Bitcoin #2'yi tanımaya hazır değil

Biteksen

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu