Gündem

Rekabet Kurulu’ndan soruşturma: Listede 6 isim var

Rekabet Kurulu, aralarında Samsung, LG ve Arçelik’in de bulunduğu şirketler hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

Rekabet Kurulu Anketi: Listede 6 isim var

Rekabet Konseyi (RK); Arçelik Pazarlama, BSH Ev Aletleri, Gürses Electronics, LG Electronics, Samsung Electronics ve SVS Ticaret hakkında rekabeti ihlal suçundan soruşturma başlattı.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Arçelik Pazarlama AŞ, BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ, Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. ve LG Elektronik Ticaret AŞ ve bu şirketlerin distribütörleri, yetkili satıcılara internetten satış yasağı getirerek veya yeniden satış fiyatları belirleyerek, 6698 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. 4054 ihlal edildi.

BULGULAR CİDDİ VE YETERLİ

Ön soruşturmaya ilişkin bilgi, belge ve bulguların müzakere edilmesinin ardından Yönetim Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak Gürses Kurumsal Tedarik ve Elektronik Tic. Güneş. AŞ ve SVS Dayanıklı Tüketim Malları Paz. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında soruşturma başlatmaya karar verdi.

Rekabet Komisyonu tarafından alınan soruşturma kararları, haklarında soruşturma başlatılan şirket veya şirket birliklerinin kanunu ihlal ettiği, kanun kapsamında cezai yaptırımlara maruz kaldığı veya tabi olacağı şeklinde yorumlanmamalıdır.

Rekabet Komisyonu Anketi: 1 numaralı listede 6 isim var

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu