Gündem

Palu Ailesi hakkında karar: Tuncer Ustael ağırlaştırılmış müebbet aldı

Meryem Tahnal ve kızı Melike Tahnal’ın 2008’de kaybolmasının ardından olaya karışan Palu ailesi mahkemeye çıkarıldı. Tuncer Ustael müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Televizyon ekranlarına yansıyan ülke gündeminde geniş yer tutan ve kamuoyunda “Palou davası” olarak da bilinen dava sonuçlandı.

Palu ailesi, Meryem Tahnal (35) ve küçük kızı Melike Tahnal’ın (8) 2008 yılında Kocaeli’nin Körfez ilçesinde kaybolmasının ardından gündeme geldi.

Kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmesiyle kapanan davanın yeniden açılmasıyla birlikte 6 Palu’nun ailesiyle ilgili iddialar uzun süre ülke gündeminde yer aldı ve Palu ailesi 2019’da tutuklandı.

Yargılanan mahkemenin kararının bozulmasının ardından Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi, sanığın 2020 yılında tek avukatla savunma sürecine aykırı olduğunu belirterek sanıkların yeniden hakim karşısına çıkarıldığını belirtti.

3. KEZ NİTELİKLİ ŞİKAYETLER

Kararın bozulmasıyla sanıklar üçüncü kez yargılandı.

Duruşma Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmada tutuklu sanıklar Hava Palu, Fatih Palu ile tutuklular Emine Ustael ve Ayşe Palu hazır bulunurken, diğer tutuklular Tuncer Ustael ve İsa Palu da Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı.

Palu ailesinin kararı: Tuncer Ustael müebbet hapis cezasına çarptırıldı VİDEO

KATEGORİLER SATIN ALMAK İSTİYOR

Avukatların ‘savunma duruşması ile başlayan duruşmada, sanıkların avukatları müvekkillerinin serbest bırakılmasını talep etti.

Meryem Tahnal’ın ceset olmadığı için ölüm nedeninin belli olmadığı iddia edildi. Sanıklar da suçsuz olduklarını ve suçsuz olduklarını ileri sürdüler. Sanıkların son sözlerini dinledikten sonra yargı kurulu kararı açıkladı.

Palu Ailesi Kararı: Tuncer Ustael'e Ömür Cezası #1

AİLE DAVASINDA YENİDEN CEZA

Herkese cadı öğretmeni olarak sunulan Tuncer Ustael için verilecek karar merakla bekleniyordu.

Meryem Tahnal’ı ağaca bağlayarak ölümüne neden olduğu iddia edilen ve Melike Tahnal’ın kızına tecavüz ettikten sonra alkol içirdiği iddialarının odak noktası olan Tuncer Ustael, “kasten adam öldürmekten” müebbet hapis cezasına çarptırıldı. özgürlükten yoksun bırakma” suçundan 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ayrıca Tuncer Ustael’e “banka ve kredi kartını kötüye kullanmak” suçundan 3 yıl hapis ve 100 100 bin para cezası verildi.

İsa İsa, Hava Palu, Ayşe Palu ve Emine Ustael, “Meryem Tahnal’ı kasten öldürmek” ve “özgürlükten yoksun bırakmak” suçlarından 14 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

O sırada reşit olmayan Fatih Palu da 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Palu Ailesi Kararı: Tuncer Ustael'e Ömür Cezası #2

Palu Ailesi Kararı: Tuncer Ustael, Ömür Boyu 3 No'lu Cezaya Mahkûm Edildi

Palu Ailesi Kararı: Tuncer Ustael'e Ömür Boyu Ceza # 4

Palu Ailesi Kararı: Tuncer Ustael'e Ömür Cezası # 5

Palu Ailesi Kararı: Tuncer Ustael'e Ömür Boyu 6 Numaralı Hapis Cezası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu