Gündem

Pakistan’da doğalgaz patlaması: 17 ölü

Karaçi’de bir banka şubesinde doğalgaz boru hattında meydana gelen patlamada ölü sayısı 17’ye, yaralı sayısı 16’ya yükseldi.

Pakistan’ın Sindh eyaletine bağlı Paracha Chowk ilçesi Karaçi’nin Shershah ilçesinde ülkenin en büyük kredi kuruluşu olan Habib Bank’ın bir şubesinde gaz patlaması meydana geldi.

17’DE ÖLÜ SAYISI

Karaçi şehir idaresinden üst düzey bir yetkili olan Murtaza Wahab, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, patlamada ölü sayısının 12’den 17’ye, yaralı sayısının ise 12’den 17’ye yükseldiğini söyledi.

Pakistan'da gaz patlaması: 17 ölü #1

PATLAMA GAZ KAÇAĞININ NEDENİ

Üst düzey polis memuru Sarfaraz Nawaz gazetecilere verdiği demeçte, patlamanın bir gaz sızıntısından kaynaklanmış olabileceğini söyledi ve binanın bir kanalizasyon hattı üzerine inşa edildiğini de sözlerine ekledi. Navaz, “Patlayıcı ekiplerimiz patlamanın niteliğini belirlemeye çalışıyor, ancak inşaat bir lağım üzerine inşa edilmiş gibi görünüyor ve olası bir neden gaz olabilir.” dedi.

Pakistan'da gaz patlaması: 17 ölü # 2

“GÜZEL AİLELERLE BİRLİKTEYİZ”

Habib Bank’tan sosyal medyadan yapılan açıklamada patlamanın mağazada maddi hasara yol açtığı belirtildi. “Yaslı ailelerin yanındayız” ifadeler yer aldı.

Pakistan'da gaz patlaması: 17 ölü # 3

BASIN ALTINDA ÇOK KİŞİ VAR

Görgü tanıkları enkazın altında çok sayıda kişinin olduğunu söylerken, enkazın kaldırılması ve mahsur kalanların kurtarılması için olay yerine 2 çöp kovası çağrıldı. Sindh Sanayi Bölgesi’ndeki bankanın yanındaki bir benzin istasyonu ve şubenin yakınında park halindeki çok sayıda araç patlamada ağır hasar gördü.

Pakistan'da gaz patlaması: 17 ölü # 4

YABANCIDAN BELİRLİ DURUMLARDA MESAJ

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bugün (18 Aralık), Pakistan’ın Karaçi kentinde meydana gelen gaz patlamalarında 16 kişinin öldüğünü ve onlarca kişinin yaralandığını öğrendik. Bu patlamalarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, dost ve kardeş Pakistan halkına ve hükümetine başsağlığı diliyoruz.” söylendi.

Pakistan'da gaz patlaması: 17 ölü # 5

Pakistan'da gaz patlaması: 17 ölü # 6

Pakistan'da gaz patlaması: 17 ölü # 7

Pakistan'da gaz patlaması: 17 ölü # 8

Pakistan'da gaz patlaması: 17 ölü # 9

Pakistan'da gaz patlaması: 17 ölü # 10

Pakistan'da gaz patlaması: 17 ölü # 11

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu