Gündem

Osmancık Kalesi’nden kaya parçaları kopuyor

Tarihi Kandiber Kalesi’nden taşların düşme anı güvenlik kamerasına kaydedilirken, park halindeki otomobilli vatandaşlar panikle kaçtı.

Osmancık Kalesi'nden kaya parçaları püskürdü

Çorum’un Osmancık ilçesi Yazı Mahallesi’ndeki Akşemseddin Caddesi’ne tarihi Kandiber Kalesi’nden kaya parçaları yuvarlanarak düştü.

Yayaların ve araçların yoğun olduğu bir saatte, yola taşlar düşerek toprak yığınları savrulurken bu anlar bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

ÇOCUKLAR GÖLGE TARAFINDAN KURTARILIR

Görüntülerde, kayaların düşmesi sırasında park halindeki bir otomobilde bulunan insanların panikle kaçtıkları ve 40 saniye önce bisikletli çocukların kayaların düştüğü yerden geçtiği görüldü.

Osmancık Kalesi’nden kayalar kırıldı VDEO

ANNE KÖPEK YARALANDI

Bilindiği üzere kalenin eteğinde yavrularını emziren bir köpeğin kayaların düşmesiyle çenesi kırıldı.

Yaralı köpek, belediye ekiplerince tedavi edilmek üzere bulunduğu yerden kaldırıldı.

Vatandaşlar, son günlerde kalede bulunan kaya parçalarındaki çatlakların artması nedeniyle önlem istedi.

Osmancık Kalesi'nden kaya parçaları patladı #1

“BETON DUVAR YAPILACAK”

Benzer bir olayın bir süre önce de yaşandığını hatırlatan Muhtar Murat Haykır, şunları söyledi: “Kalemizden taşlar düşüyor. Hala uçmaya hazır kırık kaya parçaları var. Halkımızı ve yoldan geçenleri tehlikeye atıyor. Belediyemize söyledik, tel çekildi. Telin işe yaramadığı anlaşıldı. Şimdi onlar beton duvar örerim inşallah.En kısa zamanda mutlu oluruz yoksa insanlar Son kaya düşmesinde burada 5 köpek vardı.Anne köpek yaralandı çok şükür yavrular iyiydi. kırılmış olabilir bir an önce önlem alınmalı iki hafta önce aynı bölgeden taş düştü o sırada bir arabada maddi hasar var bu sefer arabadan insanlar geçiyordu Allah’a şükür “Ama her an başka bir kaya parçasının düşmesinden endişe ediyoruz. Çok geç olmadan önlem alınması şart.” dedi.

Osmancık Kalesi'nden kaya kırığı parçaları #2

BELEDİYEDEN UYARI

Haberin ardından bölgeye gelen Osmancık belediyesine bağlı ekipler caddeyi temizlerken, vatandaşlar sosyal medya hesaplarından dikkatli olmaları için çağrıda bulundu.

Belediye tarafından açıklanan yazıda, “Yağmurlu hava nedeniyle Osmancık Kalesi’nden kaya parçaları düşüyor. Vatandaşlarımıza zarar vermemek için kale çevresine araç park etmememiz önem taşıyor. Kale çevresindeki yolları kullanan vatandaşlarımızdan önlem almalarını rica ediyoruz. ve kale alanından uzak durun » ifadeler yer aldı.

Osmancık Kalesi'nden kaya kırığı parçaları #3

Osmancık Kalesi'nden kaya kırığı parçaları #4

Osmancık Kalesi'nden kaya kırığı parçaları #5

Osmancık Kalesi'nden kaya kırığı parçaları #6

Osmancık Kalesinden kaya kırılması #7

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu