Ekonomi

Mustafa Varank: Ülkemiz yatırımcılar için dünyanın en kârlı ve güvenli limanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, “Ülkemiz güçlü finansal sistemi, istikrarlı makroekonomik yapısı ve cazip teşvikleri ile yatırımcılar için dünyanın en karlı ve güvenli limanıdır” dedi.

Mustafa Varank: Ülkemiz yatırımcılar için dünyanın en karlı ve güvenli limanı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Kocaeli’de Prometheon Yeni Ar-Ge Merkeziaçılış törenine katıldı

Varank, açılış konuşmasında, Ülkemiz, güçlü finansal sistemi, istikrarlı makroekonomik yapısı ve cazip teşvikleri ile yatırımcılar için dünyanın en karlı ve güvenli limanıdır. Türkiye ekonomisinin mevcut durumunu değerlendirin.

“SANAT SAYISI 89’A ÇIKTI”

Varank, “Özel sektörü Ar-Ge’ye teşvik etmek için entegre bir ekosistem kuruyorlar” dedi.Bugün itibarıyla teknopark sayısı 89’a, Ar-Ge merkezi sayısı 1.251’e ve tasarım merkezi sayısı 345’e ulaştı” dedi. dedi.

Mustafa Varank

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİN PARLAK OLDUĞUNA İNANIYORUM. GENÇLERE TEŞEKKÜR EDERİM”

Bakan Barak, yaptığı konuşmada, gençlere öncelik verdiklerini şu sözlerle dile getirdi:

“Tasarladıkları ve ürettikleri elektrikli araçlarla yarışan parlak gençlerimizin coşkusunu onlarla paylaştım. Her biri büyük potansiyele sahip bu gençler sayesinde ülkemizin geleceğinin parlak olduğuna yürekten inanıyorum. buraya gelecekler. , Prometeon Ar-Ge Merkezi Terleyecekler, bilim üretecekler ve yeni teknolojiler geliştirecekler.

Mustafa Varank

“TÜM ÇALIŞMALARINIZIN MERKEZİNE GENÇLERİ KOYORUZ”

Aslında Milli Teknolojik Hareket vizyonuyla yürüttüğümüz tüm çalışmalarımızın merkezine gençlerimizi koyuyoruz. Havacılıktan uzaya, savunma sanayinden elektrikli araçlara, yazılımdan yapay zekaya kadar birçok alanda yapacağımız yatırımlara gençlerimiz öncülük edecek” dedi.

Varank: Ülkemiz yatırımcılar için dünyanın en karlı ve güvenli limanı VİDEO

AR-GE Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu