Ekonomi

MÜSİAD’dan Türkiye ekonomisi yorumu

MÜSİAD’dan yapılan yazılı açıklamada, “Son 3 ayda cari işlem fazlası veren Türkiye ekonomisi sadece kurdaki düşüşle değerlendirilemez.” açıklamalar yapıldı” dedi.

MÜSİAD'dan Türkiye ekonomisine ilişkin açıklama

Müstakil Sanayiciler ve Girişimciler Derneği (MÜSİAD) Gündemdeki son ekonomik gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE EKONOMİSİ SADECE DÖVİZ KURU İLE BELİRLENEMEZ”

MÜSİAD’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Yılın ilk üç çeyreğinde %11,7 büyüyen, ihracatı son 12 ayda 220 milyar doları aşan ve son üç ayda cari fazla veren Türkiye ekonomisi tahmin edilemez. sadece döviz kurunda azaltarak “. ifadeler yer aldı.

“SUN’İ GÜVENLİK ORTAMI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Açıklamada, “Bilindiği gibi modern ekonomilerin en az maddi sermaye kadar sosyal sermayeye ihtiyacı var. Sosyal sermayenin temel kaynağı güven faktörü. makroekonomik temellere dayanmaktadır.” bir değerlendirme yapıldı.

“BU SÜRECİ AŞACAĞIMIZA İNANIYORUZ”

Açıklamada, MÜSİAD olarak reel ekonomik göstergelerin değil, algıların yönlendirdiği her türlü ekonomik iklime karşı olduğu belirtilmektedir:

“Çünkü yılın ilk üç çeyreğinde yüzde 11,7 büyüyen, son 12 ayda 220 milyar doları aşan ihracatıyla ve son üç ayda cari fazla veren Türkiye ekonomisi, sadece Türkiye ekonomisi ile değerlendirilemez. bunu döviz kurunda azaltmak. Türk ekonomisi geçmişte hem içte hem de dışta her türlü algı manipülasyonuna karşı çıkmıştır. Bugün olduğu gibi duruyor. Son 20 yılda serbest piyasa koşullarından taviz vermeden yılda ortalama yüzde 5,3 büyümeyi başaran ekonomimizin bu süreci de atlatacağına inancımız tamdır. ihracata ve istihdama yönelik kârımızı katlıyoruz” dedi.

MÜSİAD'ın Türkiye ekonomisine ilişkin yorumu #1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu