Gündem

Musa Orhan hakkındaki gerekçeli karar açıklandı

İpek Er’in cinsel ilişkiye rıza göstermediğinin vurgulandığı kararda, “mağdurun direnmesinin beklenemeyeceği” belirtildi.

Batman’ın Beşiri semtinde intihar eden İpek Er’e cinsel saldırı suçundan yargılanan eski Özel Çavuş Musa Orhan’a Sirte 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce verilen 10 yıl hapis cezasının gerekçeli kararı, duyuruldu.

Kararda, İpek Er ve Musa Orhan’ın sosyal medyadan tanışıp bir süre konuştuktan sonra sevgili oldukları belirtildi.

Kararda, İpek Er’in daha sonra Batman’dan sanığın kaldığı Siirt’e geldiği ve 25-28 Haziran tarihleri ​​arasında otelde kaldığı belirtildi.

Sanık Musa Orhan’ın 28 Haziran’da İpek Er’i kaldığı otelden alıp arkadaşına ait olduğunu söylediği bir eve götürdüğü ve Orhan’ın orada seks teklifini kabul etmediği ileri sürüldü. bakireydi.

DÜĞÜN SÖZÜ İLE…

Reddedilen Musa Orhan’ın bir gün sonra aynı eve sarhoş geldiği ve Er’in içki içmesi için ısrar ettiği belirtildi.

Er’in alkol aldıktan sonra sarhoş olduğu belirtilen kararda, Orhan’ın evlenmeye söz verdiği, seks yapmakta ısrar ettiği ve alkolün etkisine dayanamayan İpek Er ile cinsel ilişkiye girdiği kaydedildi.

İpek Er’in sabah uyanıp sarhoşluktan sarhoş olduğunu söylemesi üzerine Musa Orhan’ın zaten evleneceklerini ve Er’in Musa Orhan ile seviştiğini söyleyerek güven vermeye devam ettiği söyleniyor. kez, bu kez gönüllü olarak.

Musa Orhan için gerekçeli karar açıklandı #1

Aynı otobüsle Siirt’in Kurtalan ilçesine dönen Er’in, bilet alıp kuzeniyle birlikte İzmir’e gönderen Musa Orhan’ın aramalarına ve mesajlarına cevap vermemesi üzerine şikayette bulunduğu kaydedildi.

Sanık Musa Orhan’ın aleyhindeki suçlamaları kabul etmediği belirtilen kararda, Siirt Adli Tıp Kurumu Şube Müdürlüğü’nün Er tarafından yapılan inceleme sonucunda verilen 09 Temmuz 2020 tarihli raporu. olayın meydana geldiği evin yatak odasından çıkarılan battaniye ve yastık kılıfı ise olayın yeri ve saati ile Orhan ve Er.’e gönderilmiş ve Er’in ifadeleriyle örtüşmüştür.

“GEREKLİ CİNSEL İLİŞKİ..

Kararda, İpek Er’in amacının sanık Orhan’a iftira atmak ve cezasını güvence altına almak olmadığına dikkat çekilerek, “Mağdur etki altında olmadıkça rıza dışı cinsel ilişki kabul edilebilir. alkol, dayanma ve anlama gücünü kaybetmiş, ilişki öncesinde veya sırasında açık bir cinsel istek duymaz. Bu durumda mağdurun direnci kırılırsa, sanık şiddete ihtiyaç duymaz, mağdur da direnemez” dedi. .

AVUKAT ÇATIŞMASI

Karara karşı çıkan Musa Orhan’ın avukatı, mahkemenin gerekçe önerisine başvurduğunu öne sürerek, “Mağdurun direncinin alkol tüketimiyle kırıldığını ve cinsel ilişkiye rıza göstermediğini kabul etmeliyiz. Ancak alkolün tüketilip tüketilmediği ya da ne tür alkol tüketildiği kanıtlanamadı” ve kararının adil olduğunu söyledi. Bulmadığını söyledi.

Siirt Hükümeti tarafından 16 Temmuz 2020’de açığa alınan Musa Orhan, hakkında “yönlendirmeli cinsel saldırı” suçlamasıyla hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından Jandarma Genel Müdürlüğü’nden sınır dışı edildi.

Musa Orhan #2 için gerekçeli karar açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu