Teknoloji

Microsoft ve LinkedIn CEO’ları ofise dönmeyi beklemiyor

Microsoft ve LinkedIn CEO’ları Satya Nadella ve Ryan Roslansky, ofise dönmek yerine uzaktan çalışmanın yeni yollarını aradıklarını söyledi.

Microsoft ve LinkedIn CEO'ları göreve geri dönmeyi beklemiyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok şirket evden çalışmaya yöneldi.

Evden çalışma sisteminin ofis ortamından daha verimli olması nedeniyle, aralarında Google ve Facebook’un da bulunduğu bazı şirketler daha önce bu süreyi uzatma kararı almıştı.

Microsoft ve LinkedIn CEO’ları Satya Nadella ve Ryan Roslansky, koronavirüs vakalarının sayısı arttıkça tüm çalışanları ofise dönmek üzere programlamak yerine uzaktan çalışmayı desteklemenin yollarını aradıklarını söyledi.

MICROSOFT GECİKME süresiz olarak

Microsoft daha önce ofislerin 7 Eylül’de yeniden açılacağını duyurmuştu ve Ağustos başında bu tarihi 4 Ekim’e erteledi. Ancak koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle şirket, çalışanların ABD ofislerine dönüşünü süresiz olarak erteledi.

Microsoft ve LinkedIn CEO'ları 1 numaralı ofise dönmeyi beklemiyor

LinkedIn ise Temmuz ayında yaptığı açıklamada, çalışanlarına uzaktan çalışmayı veya hibrit bir modeli tercih etmelerine izin vereceğini söyledi.

Nadella ve Roslansky, çalışmalarının yapısında esnekliğe odaklandıklarını söylüyor. Her iki CEO da koronavirüs için çevresel verileri izlediklerini ve çalışanlarının uzaktan veya hibrit modelleme seçeneklerinden diledikleri gibi yararlanabileceklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu