Gündem

Mevlüt Çavuşoğlu: İlave göç yükünü kaldıramayız

Göçle ilgili açıklama yapan Bakan Tsavousoğlu, göçmenlik meselesinin salt insani veya güvenlik temelinde ele alınamayacağına dikkat çekti. Bakan Tsavousoglou, ülkenin ek göç yükünü kaldıramayacağını belirtti.

Mevlüt Çavuşoλουlu: Ek göç yükünü kaldıramayız

NTV’nin izlediği canlı yayında Türkiye’ye göçle ilgili açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşolu, son gelişmeleri aktardı.

Türkiye’nin sorunlara hem insani hem de güvenlik nedenleriyle yaklaştığını vurgulayan Bakan Tsavousoğlu, şunları söyledi:

“Şu anda sınırdan geçen 570 bin kişinin Pakistan’a, bir kısmının İran ve Tacikistan’a gideceği tahmin ediliyor. Son dönemde İran’a karadan girenlerin bir kısmı da bize geldi. AB ile işbirliği teklif ediyoruz. Elbette Türkiye olarak insani yardım. “Ve biz ahlaki sorumluluğumuzu herkesten daha fazla yerine getirdik. Bunun da bir bedeli var. Burada da bazı kişi ve grupların ırkçı politikaları etkili olmaktadır. Çok iyi bir insan olmak gerekiyor ve Türkiye’nin üzerine düşeni yaptığı konusunda herkes hemfikir. Bu nedenle, ek göç yükünü taşıyoruz. “Sadece güvenlik açısından bakmak doğru değil, sadece insani açıdan bakmak doğru değil. Sosyal politikalar var. Ama o kadar çok göçmen geldi ki Türkiye’ye ama kimse konuşmuyor. Afganistan’a geri gönderdiğimiz göçmenler ve yaklaşık 450 bin Suriyeli geri döndü. “Aynı şekilde Afganistan’a, Pakistan’a ve diğer menşe ülkelere göndermişler. Sonuçta insanlar ortada bırakılmamalı. Dolayısıyla İslami bir yaklaşım içeriyor. göçe. Biz işin içindeyiz ama bu küresel bir sorun.”

DETAYLAR GELİYOR…

Mevlüt Çavuşoλουlu: Ek göç yükünü kaldıramayız ViDEO

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu