Gündem

Mersin’de belediye meclisinde ‘heval’ gerginliği

Akdeniz Kent Konseyi’nde MHP’linin CHP’ye “Atatürk askeri olarak başladığınız yolu, Abdullah τσαcalan’ın dostları olarak bitirdiniz” sözleri gerginliğe neden oldu.

Akdeniz Kent Konseyi’nin 2 Eylül’deki Mersin toplantısında dilek ve dilekler bölümünde konuşan MHP’li Tufan Nenni, dün Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaşananları eleştirdi.

“İNSANLAR SINIFTA ÖZGÜRLÜĞÜ KONUŞTULAR BAŞARISIZ OLDU”

Yeni, “Bize demokrasi dersi verenler, ağızlarını açtığında ‘özgürlük’ diyenler dün derste başarısız oldular. Demokrasi dersinde bir belediye başkanının mikrofonunu kapatıp konuşmasını engelleyerek başarısız oldular.” dedi.

“ATATIR ASKERLERİNİN OLDU VE İSTASYONLARINIZ AQALAN OLARAK BİTİRDİNİZ”

“Burada sadece bir tiyatro oynanıyor” dedi Neni, “Dün gece CHP’deki arkadaşlarıma söyledim. CHP’nin Akdeniz belediyesindeki tek görevi HDP’ye destek olmaktır ve Büyükşehir Belediyesi’nde bir söz söylenince başka yapacakları yoktur. Bitirdiniz. Öcalan’ın arkadaşları olarak.” dedi.

Akdeniz Belediye Meclisi’nde “Öcalan’ın kaprisleri” tartışması

CHP ve HDP’lilere katıldı

Nenny’nin bu sözlerine CHP ve HDP’li milletvekilleri tepki gösterdi. CHP’li bazı milletvekilleri Nenny’ye gitti.

Meclise başkanlık eden Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Sakin ol” Uyarıların ardından ortaya çıkan gerginlik yatışırken diğer meclis üyeleri ve polis ekiplerinin müdahalesiyle tırmandı.

Mersin'de belediye meclisinde gerginlik #1

“İstiklal marşı söylenmiyor, gururla izliyorsunuz”

MHP yönetim kurulu üyesi Nenni, olaylara tepkisini dile getirdi. “İstiklal Marşı söylenmiyor, gözlerimizin içine bakarken gururla izliyorsunuz. Yazıklar olsun sana. Merhaba CHP burada seçtiğin insanlar gözlerinin içine bakarak İstiklal Marşı’nı söylemiyor. yutarsın.” kendi sözleriyle devam etti.

Mersin'de belediye meclisinde gerginlik #2

Mersin'de belediye meclisinde gerginlik #3

Mersin'de belediye meclisinde gerginlik #4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu