Gündem

Meksika’dan ABD’ye, düzensiz göçe karşı yardım çağrısı

Ülkesinin mülteci kampına dönüşmesini istemediğini söyleyen Meksika Devlet Başkanı Lopez Obrador, ABD’ye sosyal programları destekleme çağrısında bulundu.

Meksika yasadışı göçe karşı yardım çağrısında bulundu

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, Ulusal Saray’daki günlük basın toplantısında son haftalarda artan yasadışı göç hakkında konuştu.

Lopez Obrador, Amerika Birleşik Devletleri’ni Orta Amerika’nın geleceğini inşa eden sosyal programları desteklemeye çağırdı. “Meksika’nın bir göçmen kampı olmasını istemiyoruz. Önce fona kaydolmanız gerekiyor, aksi takdirde sorun aynı kalacak.” sözlerini kaydetti.

“ORTA AMERİKAN ÜLKELERİ İÇİN DESTEK İSTİYORUZ”

Lopez Obrador, meslektaşı Joe Biden’ın önerilerine duyarlı olduğunu söyledi. Evet, Orta Amerika ülkeleri için ABD’den destek istiyoruz ancak önerilerini ABD Senatosu’na sunmaları uzun zaman alacak” dedi. dedi.

Meksika'nın yasadışı göçe karşı yardım çağrısı #1

“GELİŞTİRME PROGRAMLARI BEKLENEN SONUCU VERMİYOR”

Lopez Obrador, yolsuzlukla mücadele sayesinde sosyal programları finanse edecek kaynaklara sahip olduklarını söyledi.

Orta Amerika’daki kalkınma programlarının henüz beklenen sonuçları vermediğini kaydeden Lopez Obrador, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra ABD’nin Avrupa ülkelerini desteklediğini söyledi. “Kennedy, Latin Amerika için İlerleme İttifakı’nı kurdu, ancak o zamandan beri başka bir yardım yapılmadı. ABD, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa’ya yardım etti.” dedi.

Meksika'nın yasadışı göçe karşı yardım çağrısı #2

Meksika'nın yasadışı göçe karşı yardım çağrısı #3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu