Spor

Maradona’nın milyon dolarlık forması

Arjantinli futbol yıldızı Maradona’nın 1986 Dünya Kupası’nda teklif ettiği formaya 4 milyon teklif geldi.

Maradona'nın milyonluk parasıması

Dünyaca ünlü Arjantinli yıldız Diego Armando Maradona, 1986’da Arjantin’da İngiltere ile hazırlık maçında iki gol attı. Arjantinli efsanenin bu oyunda ilk gol, Tanrının Eli olarak tarih sayfalarındaki yerlerinde.

Maradona daha sonra, bu ikonik golün “Biraz Maradona’nın başıyla, biraz da Tanrı’nın gösterisi” atıldığını söyledi.

Bu golden sadece 4 dakika sonra bir kez daha sahne alan Diego Maradona, Hector Enrique’den oluşan top 60 metre sürerek ağları havalandırmıştı.

Maradona'nın milyonluk parası #1

satma günü geldi

Mactan Maradona, İngiliz oyuncu Steve Hodge ile bunu başarabilmeleri için. 20 yıl boyunca İngiltere’de bir müzeye kiralayan Hodge, artık satma kararı aldı.

20 Nisan’da çevrimiçi olarak satılan ürünlere teklifler, 4 Mayıs’a kadar geçerli olacaktır. 4 Mayıs’ta açık artırmayla birlikte birlikte forma yeni olacak olacak.

Maradona'nın milyon milyonlaması için #2

4 milyon sterlinlik bir teklif geldi

İlk defa sunulacağı için 5.2 milyon sterlin ve alıcı bulması bekleniyor. İkonik forma için şimdiden 4 milyon sterlinlik bir teklif varmış. Müzayede şirketinden bir yetkili, formanın üretiminde kullanılan spor öğelerinden biri iddia.

Dalma Maradona formayı yalanladı

yandan Arjantinli efsanenin 3 çocuğundan ve yaşlı olan Dalma Maradona’yı açık artırma ile satılacakik formanın geleceği golü, esnada giydiği için öne çıkacak. Müzayedeyi düzenleyecek olan şirket ise Dalma Maradona’nın söz konusu iddiasının gerçeği yansıtmasını savundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu