Gündem

Mahir Ünal: TURKOVAC ekime piyasaya çıkacak

AK Parti alnal Genel Başkan Yardımcısı είπεnal, yerli TURKOVAC koronavirüs aşısının ekim ayında çıkacağını söyledi.

Mahir alnal: TURKOVAC Ekim'de çıkacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, bir dizi ziyaret için Sivas’a geldi.

Alnal, kentte sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.

Özel bir restoranda gerçekleşen programa alnalın yanı sıra AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, İlçe Başkanı Hakan Aksu, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Alnal burada bir konuşma yaptı ve gündemi değerlendirdi.

Mahir alnal: TURKOVAC Ekim’de çıkacak VİDEO

“BASINÇLI ÜLKELERDE TÜRKOVAK’I SUNACAĞIZ”

Alnal, Türkiye’nin geleceğine olan umudun ve inancının yanında olduklarını söyledi. “Evet, son 2 yılda sorunlar oldu. Ama asıl soru şu ki, kayıtsızlığı ve güvensizliği artıracak mıyız? Yoksa umut ve inanç mı koyacağız, Türkiye’nin gelişme ve takip etme fırsatlarını, potansiyelini ve kapasitesini değerlendireceğiz. ümidin ve inancın yanındayız.Siyasi görüşümüz ne olursa olsun Türkiye’nin geleceği için bugün her zamankinden daha büyük hayallere ihtiyacımız var.Bin yıldır bu coğrafyadayız.Bin yıldır bu coğrafyada olacağız inşallah. “Türkiye savunma sanayinde olduğu kadar biyoteknoloji alanında da bölgenin merkezi olacak. Türkiye şu anda aşısı TURKOVAC’ın merkezi.” Ekim. Bu aşıları ihtiyaç sahibi ülkelere ve mazlumlara sunacağız. Sadece biyoteknoloji alanında değil, sağlık alanında da bölgenin merkeziyiz. Gıda ve üretim alanında da bölgenin deposuyuz” dedi. ifadeleri kullandı.

Mahir Ünal: TURKOVAC 1 Ekim'de piyasaya çıkacak

“HEPİMİZ TÜRK İTTİFAKININ PARÇASIYIZ”

Mahir Önal, Türkiye’nin içinden geçen her sorunda birlik ve beraberlik içinde olduğunu söyledi. “Birçok ülke pazar yağmacılığı, huzurevlerindeki yaşlıların unutkanlığı, dayanışma, nezaket ve merhametin kaybolması gibi sorunlarla karşı karşıya kalırken, bizler Doğu bilgeliği dediğiniz bu toplumda iyilik duygusunu yaşatmaya çalışıyoruz. 2 yıl, insanları ve insanları yaşatmak için” dedi. Değerleri daha yakın hissettik. Bu yüzden toplumumuz bir arada yaşama toplumudur. Tek bir doğrunun, düşüncenin ve inancın dayatılmadığı bir toplumumuz var, herkes kendi inancı, düşüncesi ve gerçeği ile kabul etmiş ve bu farklılıkları bir arada yaşatmaktadır. Bu, korumamız ve yaşatmamız gereken büyük bir zenginliktir. 2002 Kürt meselesini, Alevi meselesini ve yaşadığımız sorunları hep ele almışken Bu toplumdaki dindar insanlardan, son 20 yıldır “insanlar yaşasın ki devlet yaşasın” anlayışı ile uğraşıyoruz çünkü insanları ne kadar inansalar da yaşatmadığımız zaman, düşünce, etnik kimlik ve siyasi bakış açısıyla, “önce insan” demedikçe, birlikte yaşama deneyimini kesintiye uğratıyoruz. bin yıldır bu topraklarda bir arada yaşamanın, 20 yıl sonra sizlerle farklı görüş, kesim ve düşüncelerle aynı çatı altında toplanabiliyorsak bu çok değerli bir şey.Hepimiz Türk ittifakının üyeleriyiz. dedi.

Mahir Ünal: TURKOVAC 2 Ekim'de çıkacak

“TÜRKİYE’NİN YANINDA OLAN HERKESİN YANINDAYIZ”

Türkiye’de mücadelenin önemine ve sınır güvenliğinin korunmasına değinen Alnal, şunları kaydetti: “Mavi vatanı saldırganlık olarak tanımlayabiliyorsa siyasi anlayış vardır, bu siyasi anlayışta sorun vardır. Her türlü siyasi değerlendirmeden bağımsız olarak ifade ediyorum. Türkiye’nin Suriye ile 910 km sınırında güvenliği sağlamak, Kara ile uğraşmak. Türkiye’de terörle mücadele için sınırları aşan bütünlük saldırıları Türkiye dışında buluşmak ve terörü kaynağında yok etmek için verdiğimiz mücadeleyi anlamayan bunu siyasi olarak açıklamak mümkün değil. siyasi görüşleri, çünkü biliyoruz ki dünya büyük bir tıkanıklıktan geçiyor. Küresel salgın bugün hemen hemen tüm ülkeleri çaresiz bırakıyor.” dedi.

Mahir alnal: TURKOVAC 3 Ekim'de çıkacak

Mahir alnal: TURKOVAC #4 Ekim'de çıkacak

Mahir alnal: TURKOVAC # 5 Ekim'de çıkacak

Mahir Ünal: TURKOVAC 6 Ekim'de piyasada olacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu