Ekonomi

Kripto paralar bir haftada 276 milyar dolar geriledi

Genel kripto para piyasası da geçen hafta dünya ekonomilerinde yaşanan olaylar ve özellikle 2. en büyük Çin emlak şirketi Evergrande’nin iflası nedeniyle zarar gördü.

Kripto paralar bir haftada 276 milyar dolar düştü

Geçen hafta olanlar yüzündenKripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 276 milyar dolar azalarak 1 trilyon 900 milyar dolara geriledi.

KRYPTONIA’DA EVERGREVE İÇİN ÖDEMELERİNE İHTİYACI VAR

Varlıkların satışı, Çin’in en büyük 2. gayrimenkul geliştiricisi Evergrande’nin borçlarını ödeyememesi nedeniyle küresel ölçekte gerçekleşti.

Bitcoin de bu satışlar nedeniyle kısa bir süreliğine de olsa Çarşamba günü 40.000 doların altına düştü. Ancak tepki piyasalarının bu seviyeden başlamasıyla yönünü yukarıya çevirdi. Cuma günü, Bitcoin’in 45.000 dolarlık kritik seviyeye ittiği için Çin’in işlemlere ve kripto para varlıklarına yasaklar getirdiği açıklandı.

Kripto paralar bir haftada 276 milyar dolar düştü #1

YATIRIMCILARA KRİPT PARA

Cin’in kripto paraları yasal olarak görmediğini açıklaması sonucunda Bitcoin bir kez daha 41.000 doların altına düştü. Bugün itibariyle Bitcoin’in değeri yine 42 bin 800 doları aştı.

Bitcoin yatırımcıları için geçen haftaki kayıp dolar bazında %12 oldu.

Ethereum %17 düştü.

Cardano’daki kayıp %2 ile sınırlı kaldı.

Bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 79$’a ulaşan Avalanche (AVAX), bugünden itibaren son 1 haftada %0,9 düşüşle 71$’da işlem görüyor.

10 KRİPTO PARTİSİNİN YATIRIMCILARINA FAYDALARI VAR

Bu fırtınalı haftada bile piyasa değeri açısından en büyük 100 kripto para biriminden 10’u yatırımcılarını güldürmeyi başardı.

Geçen hafta %43 yükselen Celer Network, onları geride bıraktı.

Bu kripto paraları %34,8 ile Celo ve %17,5 ile Tezos izledi.

Kripto paralar 2. haftada 276 milyar dolar düştü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu