Gündem

Konya’da arsasından geçiyor diye kapattığı yol, savcılık kararıyla açıldı

Züleyha Schumacher’den Konya’ya, arsasının ortasından geçtiği için ulaşıma kapatılan yol, savcılık kararıyla yeniden açıldı.

Konya'daki arazisinden geçtiği için kapattığı yol savcılık kararıyla açıldı.

Almanya’da yaşayan Türk uyruklu Julia Schumacher, 2012 yılında Bosna Hersek’in Selçuklu bölgesinde 16.670 metrekarelik bir arsa satın aldı. O dönem araştırma yapmayan Schumacher, yaklaşık 13.000 metrekarelik arazinin yol olarak kullanıldığını öğrendi. Ardından avukatı Tevfik Buğdaycı aracılığıyla 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yer tespiti için dava açtı.

TOPRAK İLE BÖLÜMÜ KAPAT

Dava sonucunda arsanın 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere yaklaşık 13 bin metrekarelik bir alanı kapladığı tespit edildi. Schumacher, dün Prof. Dr. Ahmet Ayhan Sokak parselin bulunduğu bölüm, “Tapu bizde olduğu için bu yol kapalı” Yazılı bir işaret koydu, bir şerit ve kum attı ve arabaya kapattı.

Konya'daki arazisinden geçtiği için kapatılan yol 1 numaralı savcının kararıyla açıldı.

SAVCI KARARI İLE BAHAR

Kapatılan yol savcılığın kararıyla yeniden trafiğe açıldı.

Schumacher’in avukatı Tevfik Buğdaycı, ”Özel mülkiyetimiz nedeniyle yasal hakkımızı kullanıp arsanın ortasında yolu kapattık. Ancak nöbetçi savcı polise talimat verdi ve yol yeniden trafiğe açıldı. Savcının böyle bir yetkisi yoktur. Bu nedenle savcılığa ve polise suç duyurusunda bulunacağız” dedi. dedi.

Konya'daki arazisinden geçtiği için trafiğe kapatılan yol 2 numaralı savcının kararıyla açıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu