Sağlık

Kocaeli’de siniri kesilince yüz felci geçiren kadın öldü

2018 yılında damak tedavisi için gittiği özel hastanede sinirleri kesildikten sonra yüz felci geçiren 42 yaşındaki kadın, ağrısına çare ararken hayatını kaybetti.

Kocaeli'nde sinirini kesen kadın yüz felcinden öldü

Kocaeli’nin İzmit semtinde yaşayan 2 çocuk annesi Yeliz Demirli (42), 2018 yılında damağındaki ağrı nedeniyle İzmit bölgesinde özel bir diş sağlığı merkezine gitti.

TEDAVİDEKİ HEMŞİRENİNİN PATOLOJİK BİR YÜZÜ VAR

Tedavi sırasında siniri kesilen Yeliz Demirli’nin yüzünün sol tarafı felç oldu. Olayın ardından suç duyurusunda bulunan Demirli ailesi, hukuk mücadelesini sürdürürken Geliz Demirli’nin acısına çözüm aradı.

Kocaeli'nde sinirini kestikten sonra yüz felci geçiren kadın 1 numarada hayatını kaybetti

YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBET

1 Temmuz’da ağrıları artan ve rahatsızlanan Yeliz Demirli, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Daha sonra özel bir hastaneye kaldırılan ve iki kez entübe edilen ve 57 gün yoğun bakımda kalan Yeliz Demirli hayatını kaybetti. Demirli, mitzmit Yeni Mahalle camisinde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Kocaeli şehir mezarlığına defnedildi.

Kocaeli’de tedavisi sırasında siniri kesildikten sonra yüz felci geçiren kadın hayatını kaybetti.

“EŞİMİN BEDENİ BİTTİ”

Demirli’nin eşi Özer Demirli, eşinin ağrıları için kullandığı ilaçların etkisiyle rahatsızlandığını ve yasal süreci sürdüreceklerini belirtti. Özer Demirli, eşine çözüm bulamadıklarını belirtti. “Yaptıkları hata bu durumu getirdi. Verdikleri ilaçların içinde uyuşturucu olduğu için eşimin vücudundan kaçtılar. 3 tane uyuşturucu kullanıyordu. Güçlü uyuşturucular vardı, içinde uyuşturucular vardı. 3- için kullanıyordu. 4. 6 ay önce çare bulmak için yardım istedim ama bulamadılar.1 Temmuz’da hastalandı, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürdük.

Kocaeli'nde sinirini kestikten sonra yüz felci geçiren kadın 2 numarada hayatını kaybetti.

“BU ETKİNLİĞİ YAPAMIYORUM”

Orası eşimi entübe edip özel bir hastaneye götürdü. Dün gece öldü. Vücudu artık bu ilaçlara cevap veremiyordu. Yani yapacak bir şeyimiz kalmadı. Çok acı çekiyordu. gitmesine izin vermeyeceğim. Gerekirse yüklerim” dedi. dedi.

Kocaeli'de yüz felçli kadın 3 numaralı siniri kesilerek hayatını kaybetti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu