Gündem

Kocaeli’de arkadaş katiline iyi hal indirimi

Evde kavga ettiği arkadaşını bıçaklayan adam 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kotzaeli'de cani bir arkadaş için iyi davranış indirimi

Kocaeli’nin Derince ilçesinde geçtiğimiz Şubat ayında Dakalon Caddesi’ndeki evde birlikte olan Fatih Kula (28) ile arkadaşı Volkan K. arasında kavga çıktı.

Tartışma sonucunda Volkan K., Fatik Kula’yı bıçaklayarak evden kaçtı.

O BİR FİLOPONYADI

Ağır yaralanan ve sağlık ekipleri tarafından Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Kula, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kocaeli’de katil arkadaşa iyi hal indirimi ViDEO

Tutuklamak

Olay sırasında evde bulunan Volkan K. ve Taşkın İ. polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Ο Taşkın İ. Karakola ifadesini verdikten sonra serbest bırakılırken, Volkan K. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kotzali'de 1 numaralı katil arkadaşa iyi hal indirimi

“EVİ ARIYORLAR VE YARALANDILAR”

Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün karar görüldü. Tarafların müdafii ve tutuklu sanık Volkan K.. Kasten öldürme niyetinde olmadığını belirten sanık Volkan K., “Olay günü davet üzerine arkadaşlarımın evine gittim. Saldırıyı başlattılar, beni aşağıladılar ve lanetlediler. Fatih kafama sert bir cisimle vurdu.

“Sarhoş bıçak çekti, kendimi korumak zorunda kaldım”

Sonra bir bıçak beni çekti. Fatih’in kafası güzeldi, ne yapacağını bilmiyordu. Olay, ani bir kaza olarak gerçekleşti. Yanılmıyorum, suçlamaları kabul etmiyorum. “Çok üzgünüm ve başıma böyle bir şey geldiği için üzgünüm ama kendimi korumam gerekiyordu.” dedi.

Kocaeli'de cani bir arkadaşa iyi hal indirimi #2

İYİ ÖLÜM İNDİRİMİ İLE 15 YIL CEZA

Mahkeme heyeti, Volkan K.’yı “kasten adam öldürmekten” müebbet hapis cezasına çarptırdı. Haksız yere kışkırtılan ve iyi hallere indirilen sanık, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kavgaya katılan Taşkın İ., “kasten yaralama” suçundan 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu