Gündem

Kocaeli’de akülü motorun üstünde kara lastikli 92’lik çınar

92 yaşındaki Hüsnü Küçüksarı, yaşına rağmen tüm ihtiyaçlarını tek başına karşılıyor. Camiye giderken akülü motorunu kullanan, tarlaya giderken tek darbeyle kullanan asırlık çınar, gençlere adeta taş atıyor.

Kocaeli'de akülü motor üzerinde siyah lastikli uçak 92

Kocaeli’de yaşayan 92 yaşındaki emekli Hüsnü Küçüksarı, 65 yıllık hayat arkadaşını geçen yıl kaybetti.

Küçüksarı, kocasını kaybettikten sonra hayatına tek başına devam etmektedir. Günlerini kitap okuyarak, tarlalara, pazarlara ve camilere giderek geçiriyor.

Yaşına rağmen tüm ihtiyaçlarını kendisi karşılayan Küçüksarı, akülü motosikletiyle camiye ve tarlaya bir çiftlik aracıyla gidiyor.

“KULÜPLERİNE TAŞ BIRAKIYOR”

Gömleğinin cebinde her zaman sevdiği kadının fotoğrafını taşıyan 92 yaşındaki Hüsnü Küçüksarı, eşine kavuşacağı günü bekliyor.

Küçüksarı, eşinin 30 Ağustos 2020’de vefat ettiğini söyledi. “1 yıldır yalnız yaşıyorum. Kendi imkanlarımla akülü motor aldım. Onunla camiye giderim. Bağa, bahçeye gitmem gerekirse yüksek sesle kullanırım. İçinde ne var? bahçemizde kirazlar, erikler”, armutlar, üzümler, zeytinler ve cevizler var. Onlarla ben uğraşırım”. dedi.

“EŞİMİN FOTOĞRAFLARINI HER ZAMAN CEBİMDE ŞARJ EDERİM”

Kaybettiği eşinin çok çalışkan bir adam olduğunu vurgulayan Hüsnü Küçüksarı, şunları söyledi: “Her şey onunla uyumluydu. 65 yıllık evliliğimizde sorun yaşamadık. Allah rahmet eylesin. Onu özlüyorum. Bazen ihtiyacın oluyor, sormak istersen bakıyorsun ve etrafta kimse yok. Rüya gördüğümde, “Etrafa bakıyorum ve etrafta kimse yok. Bir an için üzgünüm. Efendim, kötü günler” demek istiyorum. dedi.

Kocaeli'de akülü motor üzerinde siyah lastikli 92 numaralı uçak

“İNSANLAR MASAALLAH DİYOR”

Kendisini akülü motor üzerinde görenlerin çok şaşırdığını kaydeden Küçüksarı, şunları kaydetti:

“Bazen ‘Maşallah, nasıl kullanıyorsunuz?’ diyorum. “” Bazıları beni tebrik ediyor. Gören “Maşallah” der. Benim yaşımda çoğu genç için taş yapıyorum. Kendi meyvemi satıyorum. Topladığım her şeyi mevsime göre satıyorum. mutlu olduğum durum. Tanrıya şükür. Kimseye ihtiyacım yok. “

Kocaeli'de akülü motor üzerinde siyah lastikli 92 uçak #2

Kocaeli #3'te akülü motor üzerinde siyah lastikli 92 uçak

Kocaeli'de akülü motor üzerinde siyah lastikli 92 çınar ağacı #4

Kocaeli'de akülü motorda siyah lastikli 92 numaralı uçak #5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu