Gündem

Kiryakos Miçotakis: Türkiye ile iş birliği arayışını sürdüreceğim

BM Genel Kurulu’nda konuşan Yunanistan Başbakanı, Ankara ile diyalog kurmak istediğini belirtti. Miçotakis ise ülkesini etkilenen tarafa yerleştirmeye çalıştı.

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Birleşmiş Milletler’in (BM) 76. Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı.

Miçotakis konuşmasında Türkiye ile ilişkilere değindi ve Ankara ile işbirliği için her türlü çabayı göstereceğini söyledi.

“TÜRKİYE İLE DİYALOG KANALLARININ AÇILMASI İSTİYORUM”

Türkiye ile Yunanistan arasında bir yılı aşkın süredir yaşanan gerginliğe ilişkin yorum yapan, MiçotakisYunanistan’ın Türkiye ile diyalog kanallarını her zaman açık tutmak istediğini söyledi.

Yunanistan Başbakanı, iki ülke arasındaki gerginliğin 2020’de tekrarlanmasını istemediklerini söyledi.

YUNANİSTAN’I ZAFER YAPMAYA ÇALIŞTI

MiçotakisYunanistan’ın egemenlik haklarını korumaya devam edeceğini belirten , Türkiye’nin aldığı “casus belli” kararı nedeniyle Yunanistan’ın 1995 yılından bu yana şiddet tehdidiyle karşı karşıya olduğunu savundu.

Kyriakos Mitsotakis: Türkiye ile işbirliği aramaya devam edeceğim #1

“YENİ ORTAK DÜŞMANLARLA BİRLİKTE MÜCADELE EDEBİLİRİZ”

Türkiye ile işbirliği yaparak yeni ortak düşmanlara karşı birlikte mücadele etmenin mümkün olduğunu savunarak, Miçotakisİklim krizi ve mülteci sorunu konusunda Türkiye ile işbirliği kurulabileceğini kaydetti.

“TÜRKİYE İLE İŞBİRLİĞİ…”

MiçotakisTarih ve coğrafyanın iki ülkeyi birbirine bağladığını ifade ederek, “Türkiye ile işbirliği arayışını sürdürmek için hiçbir çaba sarf etmeyeceğim.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu