Gündem

Kırklarelili terzi, sokak hayvanları için dükkanını kapattı

Kırklareli’de hayvansever olan Seyhan Esen, yaklaşık 15 yıldır sokak hayvanı olarak gece gündüz gönüllü olarak çalışıyor.

Kırklarelili terzi sokak hayvanları için dükkânını kapattı

Seyhan Esen, 2006 yılında soğuk bir kış gününde sokakta bulduğu yavrusunu kucağına alarak beslemeye başladı.

O günden sonra sokak hayvanlarına bakışı değişen Esen. İlçeden ilçeye, köy köy dolaşarak sokak hayvanlarının yiyecek ve bakım ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

KAPALI HAYVAN DÜKKANI

Terzilik yaparken sokak hayvanlarına daha fazla zaman ayırmak için bir yıl önce dükkânını kapatmaya karar veren Esen, belediyenin kendisine verdiği alanda sokak köpeklerini besliyor ve bakımını üstleniyor.

Güvenlik görevlisinin oğlunun desteğiyle yaşayan Esen, “Benim çocuklarım” Sokak hayvanlarının açlıktan ölmemesi için verdiği mücadele hayvanseverler tarafından takdir edilmekte ve desteklenmektedir.

Kırklareli terzi sokak hayvanları için dükkânını kapattı #1

“HAYVANLARI SEVERİM”

Esen, çocukluğundan beri hayvanlarla birlikte olduğunu söyledi.

Hayvan sevgisinin çok özel bir duygu olduğunu belirten Essen, hayvanların insanları koşulsuz sevdiğini vurguladı.

Esen, şehirde haftada ortalama 1000 köpeği beslediğini anlatıyor. “Onları hayvan olarak değil çocuklarım olarak görüyorum. Hepsinin adı farklı” Beyaz, Civciv, Çavuş, Zilli, Üç Bacaklı, Uzaylı gibi. “” Hayvanlarını beslemek için iş yerimi kapatmak zorunda kaldım. Oğlumun ve hayvanseverlerin desteğiyle sokak hayvanlarına sahip çıkıyorum” dedi. dedi.

KOFÇAZ’DA 250 KÖPEK YEMEK

Haftanın üç günü Kofçaz bölgesini, diğer günlerde diğer bölge ve köyleri ziyaret ettiğini bildiren Esen, sokak köpeklerini çöplerden ve kasaplardan toplanan kemikler ve hayvanseverlerin bağışladığı yiyeceklerle beslediğini söyledi.

Esen, “Yalnızca Kofçaz bölgesinde 250 köpek besliyorum. İlde ve diğer mahalle ve köylerde çok köpek besliyorum. Buraya geliyorum ateş yakıyorum ve eti tencerede pişiriyorum. Çok zor. Taksiye her geldiğimde λί 200 ödüyorum. “Maddi olarak zor tabii ama onları öldüremem, görmeden yapamam. Şimdi havalar soğuk, işimiz daha zor olacak. “ ifadeleri kullandı.

Esen, kendisini eleştirenlerin yanı sıra çalışmalarını takdir edenlerin de olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu