Sağlık

Kilo vermek için 6 sabah alışkanlığı

İyi yaşam tarzı uygulamaları ve sağlıklı beslenme ile birlikte uygulayabileceğiniz bu 6 alışkanlık, kilo verme sürecinde en iyi yardımcılarınızdan biri olacaktır.

Kilo vermek için 6 sabah alışkanlığı

Çoğu zaman, ne kadar basitse o kadar iyidir. Kilo vermek için kafa karıştırıcı, karmaşık diyetlerle uğraşmanıza gerek yok. Yeterli ve dengeli bir diyet yerseniz ve iyi bir egzersiz rutininiz varsa, bu sabah alışkanlıkları kilo vermenize yardımcı olabilir.

Birçok insan için kilo vermek, stres, endişe ve hepsinden önemlisi hayal kırıklığı yaratan günlük bir mücadele haline gelir. Ancak doğru kararları verir ve doğru ipuçlarını takip ederseniz, fazla kiloları vermek basit bir işe dönüşebilir.

İşte kilo vermenize yardımcı olabilecek 6 sabah alışkanlığı:

Kilo Vermek İçin 6 Sabah Alışkanlığı #1

İMPARATORLUĞUN YAPRAKINDAKİ SU İÇİN

Güne bir veya iki bardak su ile başlamak, metabolizmanızı hızlandırmanın ve en az bir saat enerji harcamanızı artırmanın kolay bir yoludur. Aç karnına su içmek ve ardından fiziksel aktivite yapmak vücudunuzun kalorileri daha verimli bir şekilde yakmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca gün boyunca ortalama 2 litre su içmek kilo verme süreci için oldukça iyi bir alışkanlıktır.

Kilo Vermek için 6 Sabah Alışkanlığı # 2

KAHVALTI İLE PROTEİN TÜKETİMİ

Kahvaltı çok önemli bir öğündür – gününüzü güzelleştirebilir veya bozabilir. Yumurta, süt ürünleri ve yağlı tohumlar gibi proteinleri kahvaltıya dahil etmek, öğle yemeğinde kendinizi tok hissetmenize ve sağlıksız yiyeceklere karşı iştahınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Kilo Vermek için 6 Sabah Alışkanlığı # 3

SABAH EGZERSİZ

Günlük rutininize bir sabah egzersizi eklemek, kilo vermek için iyi bir uygulamadır. Sabahları egzersiz yapmak kan şekeri seviyenizi korumanıza yardımcı olur ve düşük glikoz seviyelerinin neden olduğu isteklerden kaçınmanıza yardımcı olur.

Kilo Vermek için 6 Sabah Alışkanlığı # 4

TARTILIN

Birkaç çalışma, kilo alımını daha fazla günlük kilo kaybıyla ilişkilendirmiştir. Bunun nedeni, insanların her gün kendilerini tartarak kayıplarını sürdürmek veya hızlandırmak için sağlıksız yiyecekleri sınırlamaya daha fazla motive olmalarıdır. Uyandıktan sonra, bir şey yemeden veya içmeden önce kendinizi tartmak en iyisidir.

Kilo Vermek için 6 Sabah Alışkanlığı # 5

YÜRÜMEK

Yürüyüş, kilo verme sürecine büyük bir yardımcıdır. Haftada en az 5 gün yürüyüş yaparsanız kilo kaybınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz. Ayrıca spor salonuna gitmek için zamanınız yoksa fiziksel aktiviteyi günlük rutininize dahil etmenin akıllıca bir yolu.

Kilo Vermek için 6 Sabah Alışkanlığı # 6

iyi uyku

Gerekenden az uyumak karbonhidrat ve şeker oranı yüksek besinlere olan isteği artırır. Günde en az 8 saat uyumak, iyi beslenmenize ve egzersiz rutini de dahil olmak üzere günlük aktivitelerinizi gerçekleştirmek için enerjiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle, iyi bir uyku rutini oluşturun ve gece en az 8 saat uyuyun.

Kilo Vermek için 6 Sabah Alışkanlığı # 7

Kilo vermeye yardımcı olan 6 yağ yakıcı gıda

Kilo vermek söz konusu olduğunda herhangi bir besinden mucizeler beklemek yanlış olur. İyi bir yaşam tarzı alışkanlıkları, sağlıklı bir diyet ve iyi bir egzersiz programı ile kilo vermek yeterince kolaydır.

Ancak, özellikleri sayesinde kilo vermenize yardımcı olabilecek bazı yiyecekler vardır:

Domates

Domates, su ve potasyum kombinasyonu sayesinde vücuttaki fazla suyu ve sodyumu atar ve özellikle karın bölgesindeki şişkinliği azaltır. Kalorisi de çok düşüktür ve kolayca çiğ olarak veya yemekleri tatlandırmak için kullanılabilir. Tabii ki en az işlenmiş haliyle tüketmeye çalışın.

taş

Bu küçük, asidik meyvelerin çok özel bir özelliği vardır: Vücuttaki proteinleri sindirmeye yardımcı olan doğal bir enzim olan aktinidin içerirler. Ayrıca içerdiği prebiyotik lif, bağırsak sağlığı için son derece sağlıklıdır.

elma

Elmaları en sevdiğin şekilde ye. Çiğ, pişmiş veya tarçınlı yiyin, ancak her zaman yemeklerden önce. Elmadaki iyi miktarda lif, midede dolgunluk hissini artırarak daha az yemenize yardımcı olur.

Kourou Eric

Eriklerin yüksek lif içeriği sayesinde kabızlığı önleme konusundaki ünü iyi bilinmektedir. Ancak tüm lifler bu kuru meyvede değildir: Çözünmeyen lifler sindirim fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olurken, çözünür lifler kolesterolü düşürmeye, şekeri düzenlemeye ve en önemlisi tok hissetmenize yardımcı olur.

Yeşil çay

Günde en az 2 bardak yeşil çay içerek göbek bölgenizdeki yağlarda harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Polifenol içeriği metabolizmayı iyileştirmeye ve daha fazla kalori yakmaya yardımcı olur.

fıstık

Gevrek ama sağlıklı bir atıştırma havasında mısınız? Fıstık böyle anlar için mükemmeldir. Bu kuruyemişlerden bazıları, açlığı kontrol etmeye yardımcı olmak için sağlıklı yağlar, protein ve lif içerir. En önemlisi, kilo vermek istiyorsanız, bir paket cips veya kurabiye açmaktan çok daha iyi bir seçimdir; bu, kilo vermek istiyorsanız, tuz, karbonhidrat ve yağ oranı yüksekse çok daha az tavsiye edilir. Bununla birlikte, kalorisi yüksek olduğu için dengeli bir alım önerilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu