Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu: Suriye ile dostluğumuzu pekiştireceğiz

Expo 2021 Hatay’da konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye ile dostluğu pekiştireceğini belirterek, “Suriyeli kardeşlerimize kızmayacağız. Onları buraya getirenlere kızacağız” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’deki programının ardından 11 CHP büyükşehir belediye başkanı ve parti yetkilisi ile Expo 2021 Hatay’ın ilk açılışına katıldı.

“SURİYE İLE DOSTLUKLARIMIZI GÜÇLENDİRECEK VE ARTIRACAĞIZ”

Açılışta konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde Suriye ile barış yaptıktan sonra Hatay ve Gaziantep’teki iş dünyasını Suriye’ye yatırım yapmaya teşvik edeceklerini söyledi.

“Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Göreceksiniz, birlikte güzel bir Türkiye kuracağız. Buna inanmanızı istiyorum.” Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“SURİYELİ KARDEŞLERİMİZLE NELER OLUYOR”

“Suriyeli kardeşlerimiz var. Zaman zaman Suriyeli kardeşlerimizden şikayetler geliyor. Suriyeli kardeşlerimize kızmayacağız. Biz onları buraya getirenlere kızacağız. Peki ya Suriyeli kardeşlerimiz? Ama siz yapacaksınız. bakın inşallah Suriyeli kardeşlerimizi samimi rızaları ile ülkelerine göndeririz. Suriye’de barışı sağlayacağız, barışı sağlayacağız. Bütün bunları yapmakta kararlıyız ve kararlıyız. Her şeyden önce Suriye ile barış yapacağız, Yapacağız Büyükelçiliklerimizi açacağız ve ardından Avrupa Birliği’ne döneceğiz ve “Suriyeli kardeşlerimizin Suriye’de evi, yolu, okulu, hastanesi, kreşi yok. Bunlar yapılmalı, biz yapacağız. hepsini yap.

“DOSTLUĞUMUZU GÜÇLENDİRECEK VE ARTIRACAĞIZ”

Aynı zamanda bu kardeşlerin işe, güvenliğe de ihtiyaçları var. Bu güvenceyi sağlayacağız. Gittikleri her yerde kendi ülkelerinde huzur içinde yaşayacaklar, Hatay ve Gaziantep’teki iş dünyasına “Oraya yatırım yapın, sizi teşvik edeceğiz” diyeceğiz. Onlara da istihdam sağlayacağız, göreceksiniz Suriye ile dostluğumuzu güçlendireceğiz ve büyüyeceğiz. Bütün komşularımızla barış içinde yaşayacağız. ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ dedik. “Barıştan daha güzel bir şey yoktur.”

Kemal Kılıçdaroğlu: Suriye ile dostluğumuzu güçlendireceğiz #1

Kemal Kılıçdaroğlu: Suriye ile dostluğumuzu güçlendireceğiz #2

Kemal Kılıçdaroğlu: Suriye ile dostluğumuzu güçlendireceğiz #3

Kemal Kılıçdaroğlu: Suriye ile dostluğumuzu pekiştireceğiz #4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu