Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu: Sandık geldiği an döviz düşer

Kayseri’de işadamlarıyla görüştükten sonra erken seçim çağrısını yineleyen Kemal Kılıçdaroğlu, seçim olursa dövizin düşeceğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Sandık gelir gelmez kur düşüyor

Belediye Başkanları Çalıştayı için Kayseri’ye gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Ticaret ve Sanayi Odası’nı (KAYSO) ziyaret etti.

Ziyaretin ardından basın açıklaması yapan Kılıçdaroğlu, erken seçim çağrısını yineledi.

“PARTİ ÜLKEYE GELDİĞİNDE PARA GİDER”

Kılıçdaroğlu, “Ekonomik gidişat çok güçlü değil. Ciddi bir sorun var. Döviz kuru kontrol edilemiyor. Dolar kontrol edilemiyor. Hükümet çok kayıtsız. Türkiye’nin yönetilmediğini ve sürüklendiğini görüyoruz. Ne var? Yapılması gereken, ülkeyi yönetenlerin, halkı seviyorsa, tüccara, sanayiciye, çiftçiye, tüccara saygısı varsa, kısacası 84 milyona saygısı varsa, sandığa götürmesi gerektiğidir. Millet en kısa zamanda.Oy sandığı girdiği andan itibaren bir döviz düşecek emin olun. Bunu bilmelerini istiyorum. dedi.

“KUTU ÜLKEYE GETİRMEK ZORUNDADIR”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, kırılgan bir ekonomi istemediklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Eğer çok iyi şeyler yaptıklarını düşünüyorlarsa öyle diyorlar, o zaman neden korkuyorlar? Neden korkuyorlar? Sandığı getirsinler, 5 yıl daha görev yapsınlar, ülkeyi yönetsinler. Vatandaş güvenmezse değiştirir. Daha güzel bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. Daha barışçıl bir Türkiye.” Bu yapılmalı, yol açılmalıdır. Bunu sağlamanın yolu demokrasidir. “Seçimler bir an önce. Sandık milletin önüne getirilmelidir.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Sandık gelir gelmez kur 1 numaraya düşüyor

Kılıçdaroğlu daha sonra Kayseri’de Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen Engelsiz Yaşam Buluşması’na katıldı.

“DEĞERLİ GELECEK BENİ BULACAK”

Kılıçdaroğlu burada gündeme ilişkin tahminlerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, “Bu coğrafyada kim sesini duyurmak isterse haksızlığa uğrarsa gelir kardeşim beni bulur. Ben onun temsilcisi olacağım. Çok güzel konuşmalar duyduk. Anneler dertlerini anlattılar. İşte oldu. “Eğitim değerlidir. Devlet vardır, hükümet vardır. Devlet kalır.” Hükümetler geçicidir. Devletin yönetiminden hükümetler sorumludur. Anayasa, engellilerin haklarının devredildiğini söylüyor. Diyebileceğin başka bir şey var mı. Kim yapmaz? Oy verdiğimiz hükümetler değil. Bunun için kurumsal bir yapıya ihtiyacımız var. Yürütme organında engelli ailelere ihtiyacımız var” dedi. dedi.

“EĞİTİME ANAOKULUNDAN BAŞLAMALIYIZ”

Kılıçdaroğlu, eğitim konusuna değinerek şunları söyledi: “Eğitim konusu çok önemli. Eğitim anaokulunda başlamalı. Anneler çocuklarını anaokuluna bırakacak. Çocuklar orada sosyalleşecek. Anaokulunda eğitime başlamalıyız. Anaokulu açmanın önünde bir engel yok. “Herkes vergi veriyor. ” “Eh, eğer vergi ödüyorsam, neden çocuk odası açmıyorum?” “Biz bir zamanlar yoksulların devletiydik, bu çocuklar neden eğitim almıyor?” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Sandık gelir gelmez para 2'ye düşüyor

“HİÇBİR AİLE” DEVLET BENİ GÖRMÜYOR” DEMEYECEK

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:

CHP’nin iktidara gelince yardımları keseceği söyleniyor.Neden kessin.Bir fikir var bir akıl var.Aksine yardım kesilmedi.Her aileye yardım yapıldı. Çocuğu varsa süt biter Türkiye’nin her yerinde yaptıracağız bundan emin olmanı istiyorum bu fakir aileler için dedim ayrıca ailede engelli varsa özel destek olacak ona verildi. O bizim vatandaşımız. O bizim vatandaşımız. Bu engelliye sahip çıkmak devletimizin görevidir. o yapıyor, biz de yapıyoruz” dedi.

“HİÇ MUTLULUK YOK”

İktidara geleceklerini kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Bu ülkenin kaderini değiştireceğiz. Biz kararlıyız. Oy verseniz de vermeseniz de. Her haneye hizmet götüreceğime söz veriyorum. Hakkı, hukuku, adaleti sağlayacağız. Devletin dini adalettir. asil fikir. Evren adalet üzerine inşa edildi. Adalet var mı? “Asla umutsuzluğa kapılmayın. “Türkiye büyük bir ülkedir.” ifadeleri kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Sandık gelir gelmez madeni para 3'e düşüyor

Kemal Kılıçdaroğlu: 4 numaralı sandık gelir gelmez para düşüyor

Kemal Kılıçdaroğlu: Sandık gelir gelmez para 5 numara düşüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu