Gündem

Kastamonu’da iki ağıla saldıran ayı, 25 koyunu telef etti

Cide bölgesindeki köye inen ayı, 2 evin ahırına girerek 25 koyunu öldürdü, 2 koyunu da yaraladı.

Kastamonu'da iki ağıla saldıran ayı 25 koyunu öldürdü

Kastamonu’nun CIde ilçesine bağlı Yalçın köyünde çobanlık yapan Hasan Yıldırım, önceki gün saat 08:30 sıralarında arkadaşlarının koyunlarını otlatmak için ağıla geldiğinde ahırın çatısının yıkıldığını fark etti. gün.

MERKEZİ ÖLÜ 25 KOYUNA YETERLİ GİRİŞ

Ağa giren Yıldırım, koyunlardan birinin ayı saldırısı sonucu öldüğünü, ikisinin de yaralandığını gördü. Hayvancılıkla geçinen Erdal Akyol’un ahırındaki 24 koyunun ayı saldırısına uğrayarak can verdiği görüldü. Uyarının ardından köye gelen jandarma ekipleri, köy ve çevresinde keşif yaptı.

“BUGÜN OLDUĞU İÇİN AYIYA ZARAR VERMİYORUZ”

Erdal Akyol, 24 koyunun öldüğünü söyledi. “Tarımla uğraşıyorum, sığırımız, koyunumuz var, koyunumuz var. Ahırımıza ayı geldi. 24 hayvanımız telef oldu. Tedbirlerin alınmasını, yetkililerin ve milli parkların bize yardım etmesini istiyoruz. “Hayvanlarımıza ayılar zarar veriyor ama cezaları güzel.” Ayıya zarar vermeyiz çünkü nesli tükenir ve soyu tükenir. Durumu jandarmaya bildirdik. Jandarma yardım etmeye çalışsa da hayvanlarımızın küpesi olmadığı için ‘yardım gelmez’ dediler. Aynı şey başka bir arkadaşımıza da oldu. Bu sefer küpesi var dediler ama sigortası ödenmedi. 24 hayvanım kayboldu ve biz kurbanız” dedi.

Ayı Kastamonu'da iki ağıla saldırdı, 25 koyunu öldürdü #1

“AGIL çatıyı biçmek için geldi”

Mailsmail Şakar, arkadaşının işi olduğu için koyunlarını otlatmak için ağıla geldiğini söyledi. “Köyde çobanlık yapıyorum. Sabah 08:30’da arkadaşımın hayvanlarını çıkarmaya geldim ve kötü bir manzara gördüm. Ahırın tepesi tamamen sökülmüş. Ayı ağıl giriyor, 1 hayvanı yok ediyor. ve 2 hayvanı yaralar. ifadeleri kullandı.

Ayı Kastamonu'da iki ağıla saldırdı, 25 koyunu öldürdü #2

Ayı, Kastamonu'da iki ağıla saldırdı ve 25 koyunu öldürdü #3

Ayı Kastamonu'da iki ağıla saldırdı, 25 koyunu öldürdü # 4

Kastamonu'da iki ağıla saldıran ayı, 25 koyunu öldürdü # 5

Ayı, Kastamonu'da iki ağıla saldırdı ve 25 koyunu öldürdü #6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu