Gündem

Kahramanmaraş’ta pansuman için hastaneye giden kadın öldü

Hatice Timurkan’ın ölümüyle ilgili 6’sı doktor 7 kişi hakkında dava açılırken, ilk duruşma Aralık ayında görülecek. Ölüm raporu hazırlanırken hastane iddiaları yalanladı.

Kahramanmaraş'ta giyinmek için hastaneye giden kadın hayatını kaybetti

Kahramanmaraş’ta yaşayan ve şeker hastası olduğunu öğrenen Hatice Timurkaan, 29 Ekim 2018’de sol ayağının 2 parmağını kesti.

Timurkan’ın hastalığı nedeniyle özel bir hastanede parmakları kesilirken, yaşlı kadın giyinmek için başka bir özel hastaneyi tercih etti.

Giyinmek için gittiği hastanede enfeksiyon tespit edilen Timurkan, yoğun bakıma kaldırıldı.

65 yaşındaki Timurkan, 3 Kasım’da yoğun bakım ünitesine girdi ve 10 Aralık’ta ölü bulundu.

Timurkan’ın ölümünün ardından İstanbul’da yaşayan ve diş hekimi olan Cenet Taşdemir’in kızı, annesinin ölümünde doktorların ve hastane yönetiminin ihmalkar olduğunu iddia etti.

Taşdemir doktorlara ve hastaneye dava açtı.

KONULAR ÜCRETLERDE KABUL ETMEDİ

Kahramanmaraş’tan gittiği ilk özel hastanede parmaklarını kesen Ortopedi Uzmanı Dr. Hatice Timurkaan. Öldüğü hastanenin yönetim kurulu başkanı Hasan Arif S., hastanenin başhekimi Ali E. ile birlikte Dr. Yavuz Kemal Y., Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Halil K., Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Ramazan D., Patoloji ve Nefroloji Uzmanı Dr. Ysmail Y. ve Nöroşirürji Uzmanı Dr. Servet Y hakkında soruşturma başlatıldı.

Savcılık tarafından sorgulanan 7 zanlı suçlamaları kabul etmedi. Zanlılar ifadelerinde Hatice Timurkan’ın günün şartlarına göre gerekli tüm tıbbi müdahale ve tedavileri yaptırdığını ve ölümde ne kendilerinin ne de hastanenin ihmalkarlık göstermediğini öne sürdü.

Soruşturma devam ederken, İstanbul Adli Tıp Kurumu 8. Adli İhtisas Kurulu tarafından hazırlanan rapor savcılığa gönderildi. Raporda, Hatice Timurkaan’ın hastanedeki uygulamalarının tıbbi kurallara uygun olduğu, ancak yoğun bakım ünitesinden sorumlu doktorun hasta öldüğünde resüsitasyon sürecinde hastanede bulunmadığı ve bu tıbbi hatanın konuyla ilgisi olmadığı belirtildi. bireyin ölümüne.

Cennet Taşdemir’in talebi üzerine İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı tarafından bir rapor hazırlandı. Bu raporda, şüphelilerin hata yaptıkları bildirildi.

Kahramanmaraş'ta giyinmek için hastaneye giden kadın 1 numarada hayatını kaybetti

6 YILA KADAR HAPİS

Soruşturma sonunda savcı, Ali E., Hasan Arif S., Yavuz Kemal Y., Halil K., Ramazan D., mailsmail Y. ve Servet Y. hakkında taksirle ölüme sebebiyet vermekten suç duyurusunda bulundu. 6 yıla kadar hapis istemi.

Kahramanmaraş 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, iki rapor arasında bir çelişki olduğu, bu çelişkinin mahkemece yapılacak yargılama sonucunda çözülebileceği ve yeterli delilin bulunduğu belirtildi. şüpheliler hakkında işlem yapılmasını gerekli kılmıştır. İddianame 9. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Timurkan’ın ölümüyle ilgili davanın ilk duruşması Aralık ayında görülecek.

Kahramanmaraş'ta giyinmek için hastaneye giden kadın 2 numarada hayatını kaybetti

MÜCADELE 2 YILDIR DEVAM EDİYOR

Hatice Timurkaan’ın kızı Cennet Taşdemir, başından beri annesinin ölümüyle ilgili doktorların ve hastanenin ihmalkar davrandığını söylediklerini ve iki yılı aşkın bir süredir devam eden kavga sonunda dava açıldığını söyledi.

Davanın takipçisi olacağını ve her duruşmaya katılacağını belirten Taşdemir, şunları kaydetti:

“Annem giyinirken hastanede enfeksiyon kaptı, tedavisi ertelendi, bacağı yanlış teşhisle kesildi ama bu ampütasyon bu hastanede resmi olarak kayıtlı bir doktor tarafından değil, başka bir doktor tarafından yapıldı. izin alamamak, son 3. derece yoğun bakım ünitesine annemin vefatı sırasında bakımdayken doktor olmadığını, nöbetçi doktorun saat 24.00 sıralarında ayrıldığını, annemin hastalanmasıyla, hemşirelerin aramalarına rağmen gelmediklerini ve annemin vefatından saatler sonra bize haber verildiğini söylediler.

Kahramanmaraş'ta giyinmek için hastaneye giden kadın #3 hayatını kaybetti

“BU DURUMDA HERHANGİ BİR DURUMDA YAPACAĞIM”

Bizim vakamız bir doktorun diğer doktorlara karşı emsal teşkil etmesidir. Hastane sahibi ve 6 doktor aleyhindeki pervasızca cinayetten açılan davanın her duruşmasını izleyeceğim. Onlara hakimin önünde sorular sormak istiyorum ve cevaplarını çok merak ediyorum. Bizim gibi kalbi kırık olanlara emsal teşkil edeceğinden davamızın sonuna kadar arkasındayız.

Bu vatandaşların futbol topu gibi oynadığı annemin kıyafetlerini koku gitmesin diye yıkamadık. Ceza davamıza ek olarak bir de 5 milyon tazminat davamız var. “Bu tazminat davasının sonucu Türkiye’deki birçok dava için emsal teşkil edecektir.”

Kahramanmaraş'ta giyinmek için hastaneye giden kadın #4 hayatını kaybetti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu