Gündem

Kağıthane’de gaspla ev anahtarı alan şahıslar, hırsızlık yapamadan yakalandı

Sosyal medyada tanıştığı genç bir kızın evinin anahtarını bıçakla çalan kişiler, hırsızlık yapmayı başaramadan polis tarafından yakalanarak tutuklandı.

Kağıthane'de gasp yoluyla evin anahtarını alan kişiler hırsızlık yapamadan yakalandı

25 Temmuz Pazar günü Kağıthane’de meydana gelen olayda, Nilda K.’nin sosyal medyadan tanıştığı Okan ve Başar isimli iki kişi Kağıthane Hasbahçe Parkı’nda bir araya geldi.

Nilda K. “Lüks dairede yaşıyorsun. Annenin altını var. Bize evin anahtarını ver. Gel de evi soy.” dedi.

“Annemin altını yok. Sadece televizyon var. Gelirsen görürsün.” dedi Nilda K. ve evin anahtarını vermeden parktan ayrıldı.

ANAHTARI VE TELEFONU ZORLADILAR

Nilda K., ertesi gün köpeğini gezdirmek için aynı parka gitti. Okan ve Başar isimli iki kişi, Nilda K.’nin sosyal medya paylaşımı üzerinden parkta olduğunu görünce yanına gitti.

Okan isimli adam yine Nilda K.’den evin anahtarını istedi. Nilda K. anahtarı vermek istemeyince Okan isimli adam genç kıza sarılarak evin anahtarını zorla aldı.

POLİSE GİDİN

Okan ve Başar adında iki kişi. Nilda K.’nın korkutmak için çakı ile gösterdikleri cep telefonunu aldı ve anahtarla birlikte parktan ayrıldı. Hemen eve giden Nilda K., annesinin başına gelenleri anlattı. Simge K. ve Simge K., Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne şikayette bulundu ve iki kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kağıthane’de gasp yoluyla evin anahtarını alan kişiler VİDEO’yu çalmadan yakalandı


TANIMLANMIŞ

Sadabat Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Soruşturma ve Soruşturma Bürosu ekipleri, soruşturma başlattı ve sosyal medya hesaplarından iki zanlının kimlikleri belirlendi.

TİCARETTE PAYLAŞILMASI BELİRLENMİŞTİR

“İş soygunu” Adli sicil kaydı bulunan Okan P. ve Başar P.’nin kimliği, mağdur Nilda K.’nin sosyal medya hesaplarındaki fotoğraflarından belirlendi.

Başar P.’nin Kağıthane Merkez Mahallesi Cendere Caddesi’nde bulunan alışveriş merkezinde sosyal medya hesabından paylaşım yaptığı belirlendi.

İKİSİ TAKİP EDİLDİ

18 yaşındaki Bashar P. AVM’de gözaltına alındı. 20 yaşındaki Okan P. de gözaltına alınırken, adliyeye sevk edilen iki zanlı da savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Kağıthane'de gasp yoluyla evin anahtarını alan şahıslar, 1 numaralı evi çalmayı başaramadan yakalandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu