Ekonomi

Japonya’nın dev bankası Mizuho’nun sistem hataları denetlenecek

Japonya’nın en büyük bankalarından biri olan Mizuho, ​​sistemde yedi kez başarısız olduğunda, ülkenin denetim otoritesi tarafından incelendi. Banka ayrıca eleştirileri ciddiye almadığını söyledi.

Japonya'nın dev bankası Mizuho'nun kontrol için sistem hataları

Japonya’nın en büyük bankalarından biri olan Mizuho için, sistemi bu yıl 7 kez başarısız olduğu için bakımlarının güvenliği için. “İş geliştirme yetkisi” kaldırıldı.

Japonya’da bankacılık sektörünü denetleyen Devlet Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), sistem arızaları yaşayan Mizuho ile ilgili kararını açıkladı.

ÖSO, MIZUHO’YU BİR YIL HESAPLA HESAP VERECEK

FSA, Mizuho için sistem bakım güvenliği planlarını kapsayan bir iş geliştirme emri yayınladı. Bu kapsamda banka, iş geliştirme planları için kuruluş tarafından kısaca denetlenecektir.

1 numaralı kontrol edilecek Japonya'nın dev bankası Mizuho'nun sistem hataları

BANKA, DENETİM KARARINI CİDDİ ALAMADIĞINI AÇIKLADI

Japonya’nın en büyük üç bankası arasında yer alan Mizuho sorununa ilişkin yazılı açıklamada, “Bu görevi ciddiye alıyoruz. Esnek sistem performansına güçlü bir vurgu yaparak, güvenli sistem yükseltmelerini sağlamak için tüm adımları atıyoruz.” söylendi.

5 BİNDEN FAZLA BANKA KARTI ATM’DE AÇILDI

İlki Şubat 2021’de meydana gelen arızada, ülke genelindeki ATM’lerin yüzde 80’i kapatıldı ve 5 binden fazla banka kartı ATM’lerde kaldı. Eylül ayı başlarındaki son arızada yaklaşık 100 ATM arızalıydı.

BANKA BANKASI 4 AYLIK MAAŞ İLE DEĞİŞTİRİLDİ

Sistem arızalarının ardından, Mizuho CEO’su Sakai Tatsufumi de dahil olmak üzere 10 yönetici, dört ayda yüzde 10 ila 50 arasında maaş kesintisi yaşadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu