Gündem

İzmir’de yaralı maden işçisi: Yaralı olduğumu fark etmedim, arkadaşlarıma yardıma koştum

Kınık bölgesinde bir taş ocağının patlaması ve batması sonucu yaralanan madenci Engin Kılıç, arkadaşlarını kurtardıktan sonra yaralandığını fark ettiğini söyledi.

Dün saat 21.00 sıralarında Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik San. ve Tic. A.D.’ye ait kömür madeninde patlama meydana geldi.

GİZU PATLAMASI SONRASI KISMİ AZALMA

Fırtına çıkışı olduğu iddia edilen olayın ardından durum çevredeki vatandaşlar tarafından yetkililere bildirildi. Ardından Smyrna ve Manisa’dan çok sayıda sağlık ve kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi.

İzmir’de madende göçük – VİDEO

45 YARALANMA DURUMU

Kısmen çöken maden, adrese gelen AFAD, UMKE ve itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede tahliye edildi. Olayda yaralanan 45 çalışan, yönetimde bekleyen sağlık ekiplerine teslim edildi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale yapılan yaralılardan 18’i Kınık’a, 6’sı Bergama’ya ve 21’i Soma Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların hastanelerde tedavi altına alındığı öğrenilirken, olayı öğrenen yaralıların yakınları hastanelerde toplandı.

İzmir'de yaralı madenci: Yaralandığımı fark etmedim, arkadaşlarıma yardıma koştum #1

İŞÇİM: “Önceliğim ARKADAŞIMDI”

Patlamada yaralanan ve yaşadığı o korkunç anları anlatan yaralı madenci Engin Kılıç (43) şunları söyledi:

“Hiçbir şey anlamadık, saniyeler sürdü ve aniden bir patlama oldu. Daha sonra arkadaşlara yardım ettik. Yapabildiğimiz kadarını yaptık. Sonra benim de yaralandığımı anladım. Onlarla dışarı çıktık. Önceliğim arkadaşlarımdı. İlk başta yaralandığımı anlamadım. Arkadaşlarım yaralı olduğu için yardıma koştum, sonra kendimde de yaralar olduğunu fark ettim ama benden beter insanlar da vardı ve onlara yardım etmeyi seçtim. 15 dakika sonra çıktık. Diğer arkadaşlar da biraz daha yüksek yanma oranlarına sahipti. Kaşımda bir gözyaşı vardı, bana dikiş attılar. Patlamadan dolayı yüzümde yanıklar oluştu. İşte buna şükran diyoruz. Şans eseri can kaybımız olmadı” dedi.

İzmir'de yaralı madenci: Yaralandığımı fark etmedim, arkadaşlarıma yardıma koştum #2

YARALANAN MADENİN KARDEŞİ: “İYİ TEŞEKKÜR EDERİZ”

Yaralı madenci Engin Kılıç’ın ağabeyi Nevzat Kılıç (50), olayı öğrenir öğrenmez Kınık Devlet Hastanesi’nde toplanan vatandaşlardan biri oldu. Panik ve üzüntüsünü dile getiren Kılıç, şunları söyledi: “Kardeşim madende çalışıyordu. Çalışırken patlama meydana geldi ve metan gazı patlaması meydana geldiği söylendi. Allah’a şükür durumları iyi ve can kaybı olmaması sevindirici. Yaralıların vücutlarında yanıklar var. Ağabeyimle konuştum, o da kazadan kaynaklanan diğer yaralanmalarla şokta. Şükran dediğimiz şey bu” ifadeleri kullandı.

İzmir'de yaralı madenci: Yaralandığımı fark etmedim, arkadaşlarıma yardıma koştum #3

İzmir'de yaralı madenci: Yaralandığımı fark etmedim, arkadaşlarıma yardıma koştum #4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu