Sağlık

İstanbul Adalet Sarayı’na aşılama noktası

Çağlayan’ın adliyesinde geçici olarak kurulan aşı noktası, vatandaşlara randevusuz aşı olma imkanı sunuyor.

İstanbul Adalet Sarayı'nda aşı noktası

Koronavirüs salgınına karşı başlatılan uygulamalar kapsamında talep üzerine Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde geçici aşı noktası kuruldu.

Kağıthane İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli doktorlar, aşı hakkı olan personel, hakim, savcı ve ziyaretçilere aşı dağıttı.

“Ölmektense aşı olmayı tercih ederim”

Adliyede ikinci doz aşıyı yapan polis memuru Gülşen Yavuz, “Güvenilir ilk aşıyı özel olarak yaptırdım. İkinci kez tereddüt etmeden burada olmak istedim. Bu özgüven birden geldi diyebilirim. Ölmektense aşı olmayı yeğlerim. Bence herkes aşı olmalı. Ben bile öyle olduğunu düşünüyorum. geç.” dedi.

İstanbul Adalet Sarayı için 1 numaralı bağışıklama noktası

İstanbul Adalet Sarayı’nda aşı noktası VİDEO

“Günde 300 aşı yapıyoruz”

Aşı ekibinden pratisyen hekim Süleyman Malgaz, “Halkımızın aşıya ulaşmasına fayda sağlamak için hastaneler ve sağlık merkezleri dışında özellikle hafta sonları ve kalabalık yerlerde adliyeler, meydanlar, parklar gibi halka daha kolay ulaşabileceğimiz yerlere aşımızı uyguluyoruz. Halkımızın randevusuz gelmesini sağlıyoruz. Bu sayede 250-300 aşıyı uygulayabiliyoruz. “ dedi.

Malgaz, savcı, polis ve mahkemeye gelen ziyaretçilerin burada aşı yapılabileceğini söyledi. “Çok iyi gidiyor, şu an 100. aşının içindeyiz. Sonuna kadar buradayız, vatandaşlarımız gelmeye devam ediyor.” dedi.

İstanbul Adalet Sarayı'nda 2 numaralı aşı noktası

“HİZMETİMİZ DEVAM EDİYOR”

Aşılı avukat Abdullah Adır, “Bu olay bizi çok mutlu etti. Adliyede göreve başladığımız an böyle bir uygulama olduğunu görünce hemen gelip aşı yaptırma ihtiyacı hissettik. Hastanelere gitmekte sorun yaşadık ve gittik. Kuyrukta sorun vardı ama “Bize hizmet geldiği için korkmadan aşılarımızı yaptık. Sizleri davet ediyoruz.” dedi.

İstanbul Adalet Sarayı'nda aşı noktası #3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu