Gündem

İngiltere’den akaryakıt tüketicilerine ‘fazla almayın’ çağrısı

İngiltere’de “kamyon şoförü” sıkıntısı nedeniyle petrol krizi tırmanırken, Ulaştırma Bakanı Grand Saps sürücüleri “sadece gerektiğinde” yakıt ikmali yapmaları konusunda uyardı.

İngiltere'deki akaryakıt tüketicileri 'çok fazla satın almayın' çağrısı yapıyor

Dünyada süper güç olarak bilinen Birleşik Krallık, Brexit’ten bu yana en zor dönemlerden birini yaşıyor.

Bazı şirketler, koronavirüs pandemisi, vergi sistemindeki değişiklikler ve eğitim ücretleri nedeniyle sürücü eksikliği nedeniyle akaryakıt istasyonlarını geçici olarak kapatma kararı aldı.

Gıda, benzin ve diğer malların tedarikini etkileyen yaklaşık 100.000 kamyon ve kamyon şoförü sıkıntısı, BP’nin bazı servis istasyonlarını kapatmasına neden oldu.

Ülkede ciddi bir akaryakıt sıkıntısı yaşanırken, benzin istasyonları önünde yaşanan kuyruklar ve kavgalar olayın ciddiyetini ortaya çıkardı.

Akaryakıt sıkıntısı çeken halk, istasyonlarda uzun süre bekledikten sonra litrelerce yedek benzin aldı.

İngiltere’de doğalgaz kuyruğunda çatışmalar çıktı VİDEO

“VASİNO HAKKINDA ANLAŞMAYIN” ÇAĞRISI

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, bugün ülkede bol miktarda yakıt bulunduğunu belirterek, sürücüleri yalnızca gerektiğinde benzin almaları gerektiği konusunda uyardı.

Shapps, insanlar her zamanki gibi benzin almaya devam ederse uzun kuyrukların ve sorun yaşanmayacağını söyledi. “İyi haber şu ki, ülkede çok fazla yakıt var. Kötü haber şu ki, herkes ihtiyacı olmadığı halde almaya devam ederse, kuyruklarımız olmaya devam edecek.” dedi.

İngiltere’de doğalgaz kuyruğunda bekleyen Türk’ün isyanı VİDEO

İngiltere'deki 1 numaralı yakıt tüketicilerinden çok fazla satın almayın

100 BİN AĞIRLIKTA ARAÇ SÜRÜCÜSÜ İSTİYORLAR

İngiltere’de Karayolu Taşımacılığı Birliği’nin (RHA) tahmini rakamlarına göre ülkede 100 bin ağır vasıta sürücüsü sıkıntısı olduğu belirtildi.

Hükümet, akaryakıt tedarikinin kesintiye uğraması nedeniyle akaryakıt istasyonlarındaki tıkanıklığı hafifletmek için adımlar attı.

İngiltere'deki 2 numaralı yakıt tüketicilerinin çoğundan satın almayın

DEVLET GEÇİCİ VİZE ALACAK

Şimdiye kadar açıklanan önlemlere göre, 24 Aralık’a kadar 5.000 akaryakıt tankeri ve gıda kamyonu sürücüsünün yurt dışından İngiltere’ye girmesine izin verilecek.

Aynı zamanda, 5.000 kümes hayvanı çiftçisinin aynı şartlarla Birleşik Krallık’a girmesine izin verilecek. Toplamda 4 bin kişiye ücretsiz ağır vasıta sürücüsü olmak için eğitim verilecek.

Sürüş testi müfettişleri, önümüzdeki üç ay içinde sürücü testi kapasitesini artırmak için Savunma Bakanlığı tarafından sağlanacak.

Tüketicileri çok fazla satın almamaya teşvik etmek için İngiltere'den arayın # 3

“BİZİM İÇİN ÖZEL BİR SORUN DEĞİL”

Ulaştırma Bakanı Shapps, şoför eksikliğine ilişkin yaptığı açıklamada, sorunun sadece Birleşik Krallık’ta olmadığını belirterek, Polonya’da 123 bin şoför sıkıntısı olduğuna dikkat çekti.

Şaplar, “Yine de benzin istasyonlarına ve marketlerdeki yiyeceklere benzinin ulaşmasını sağladık” dedi.

İngiltere'de çok fazla akaryakıt tüketicisi satın almayın # 4

İngiltere'deki # 5 yakıt tüketicisinin çoğundan satın almayın

İngiltere'deki yakıt tüketicilerinden çok fazla satın almayın # 6

İngiltere'de çok fazla akaryakıt tüketicisi almayın #7

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu