Gündem

İngiltere’de Brexit Bakanı David Frost istifa etti

İngiltere’nin Brexit Bakanı Lord David Frost, Avrupa Birliği ile ilişkilerin uzun vadeli olduğu gerekçesiyle istifa etti.

İngiltere Brexit Bakanı David Frost istifa etti

Lord David Frost, Başbakan Boris Johnson’a yazdığı bir mektupta, AB ile 2,5 yıldır müzakerelere öncülük ettiğine dikkat çekti.

Bu dönemde ülke olarak Birleşik Krallık’a özgürlük ve bağımsızlığı geri kazandırdıklarını ve AB ile yeni bir ilişki inşa etme sürecine başladıklarını belirten Frost, Ocak ayında uzun bir süre kalacağı gerekçesiyle istifa etme konusunda anlaştıklarını kaydetti. vadeli çalışma.

“BASIN SAYISI HAYAL KIRIKLIĞI OLDU”

Ancak Frost, kararın istifadan önce basına sızdırıldığına değinerek şunları söyledi: “Bu planın bu gece yayınlanması hayal kırıklığı yarattı ve bu şartlar altında derhal istifa etmemin doğru olduğunu düşünüyorum.” deyimini kullandı.

İngiltere Brexit Bakanı David Frost 1 numara istifa etti

“BREXIT TAMAM, ŞİMDİ FIRSATLARI KULLANIYORUM”

Frost, Brexit’in artık başarıldığını kaydederek, hükümetin önündeki zorluğun AB’den ayrılmanın sunduğu fırsatları değerlendirmek olduğunu söyledi.

İngiltere Brexit Bakanı David Frost 2 numaralı istifa etti

SALGI ÖNLEMLERİNİN ELEŞTİRİSİ

Hükümetin politikalarını eleştirdiğini kaydeden Frost, daha fazla salgın kısıtlaması olmayacağına dair verdiği sözleri tutmadığı için pişman olduğunu söyledi. “Umarım işler bir an önce yoluna girer ve başka yerlerde gördüğümüz zorlayıcı önlemler bizi cezbetmez.” diledi.

İSTİFA, JOHNSON’UN ÇOK BÜYÜK ZAMAN

Frost’un istifası, Johnson’ın politik olarak sıkışıp kaldığı bir zamanda geldi. Aşı pasaportu düzenlemesi için partinin 98 milletvekili “Numara” Oy kullanan Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti, 16 Aralık’ta Kuzey Shropshire’daki ara seçimleri de kaybetti.

İngiltere Brexit Bakanı David Frost # 3 istifa etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu