Gündem

İngiltere’de 5 bin şoför alınacak

İngiltere’de ülke genelindeki sürücü sıkıntısının ardından Ulaştırma Bakanlığı, 5.000 akaryakıt tankeri ve gıda kamyonu sürücüsünün taşınacağını duyurdu.

İngiltere'de 5 bin sürücü işe alınacak

İngiltere’de şoför eksikliği nedeniyle gıda, lojistik ve yakıt alanındaki gelişmeler sorunları da beraberinde getirdi. Sorunlardan sonra harekete geçin Ulaştırma Bakanlığı yeni bir karar açıkladı.

Bakanlık, süpermarketlerdeki rafların boş kalması ve benzin istasyonlarında uzun kuyrukların oluşmaması için 5 bin akaryakıt tankeri ve gıda kamyonu sürücüsüne Aralık ayı sonuna kadar geçici vize verileceğini duyurdu.

İngiltere'de 5 bin sürücü alınacak #1

5 BİN AĞIR ARAÇ ALACAK

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Gıda ve nakliye sektörlerindeki tedarik zinciri baskılarını azaltmak için bu yıl Noel’e kadar istisnai koşullarda 5.000 kamyon şoförü ve 5.500 kümes hayvanı işçisi mevcut vize programına eklendi.” ifadesi kullanılmıştır.

Böylece Ekim ayından itibaren 10.500 çalışan yıl sonuna kadar geçici vize alabilecek. İngiliz Ticaret Odası ise bu önlemleri yetersiz buldu.

İngiltere'de 5 bin sürücü satın alınacak #2

“ÜLKEDE YAKIT STRES YOK”

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grand Sapps, benzin istasyonlarındaki kuyrukla ilgili açıklama yaptı.“Önemli olan bence ülkede 6 rafineri ve 47 depolama tesisinde akaryakıt bol, ülkede akaryakıt sıkıntısı yok.” deyimini kullandı.

İngiltere'de 5 bin sürücü satın alınacak #3

“SEKTÖRLER İŞLERİNİ YAPMALI”

Shapps, insanlar ihtiyaç duyduklarında arabalarını doldururlarsa kıtlık olmayacağını söyledi. “Şimdi harekete geçiyoruz, ancak yeni sürücüleri ve şirketleri korumak için endüstriler, çalışma koşullarını iyileştirmeye devam etme ve makul ücret artışlarını sürdürme konusunda kendi rollerini oynamalı.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu