Gündem

İlk defa yurtta kalacaklar için ihtiyaç listesi

Şehir dışından üniversite öğrencileri de “Yurtta neye ihtiyacınız var?” sorusuna cevap arıyor. kalacakları yurt arayışına devam ederler. Yurtta ilk kez kalacaklar için ihtiyaç listesi aşağıdadır.

İlk kez yurtta kalacaklar için ihtiyaç listesi

Koronavirüs salgını nedeniyle kişisel antrenmanlara verilen aralar nihayet sona erdi. Uzun bir aradan sonra okula gitmek için gün sayan öğrenciler, üniversite tercihlerinin sonuçlarını açıklayarak kalacak yer arayışlarına hız verdi.

Üniversiteyi başka bir şehre tercih edenler genellikle yurtta kalmayı tercih ediyor. Ancak ilk kez yurtta kalacak olan acemi öğrencilerin yurda gittiklerinde almaları gereken temel ürünler konusunda kafaları karışmaktadır.

Bu noktada “Yurtta kalan öğrencilerin ihtiyaç listesinde neler olmalı?” sorusuna cevap verebilecek bir içerikle karşınızdayız. Daha önce yurtta kaldıysanız ve yanınızda ne getireceğinize dair bir fikriniz yoksa yurtta kalacaklar için ihtiyaç listemizi kaçırmayın.

Temizlik, düzen ve organizasyonla ilgili her türlü malzemeyi içeren ihtiyaç listemiz aşağıdadır…

UYDU İÇİN UYDU GEREKİYOR

KIYAFETLER

Yurttaki dolaplar çok büyük olmayacağı için yanınıza alacağınız kıyafetler konusunda çok seçici olmalısınız. Özellikle “Belki giyebilirim” dediğin kıyafetleri almayın.

Kıyafetinizi gideceğiniz şehre göre seçmenizde fayda var. Bu noktada günlük hayatta tercih etmediğiniz kıyafetleri yanınıza almayın.

Ayrıca gideceğiniz şehrin iklimi de önemlidir. Akdeniz veya Ege bölgesinde yer alan bir şehirde okuyacaksanız daha ince kıyafetleri tercih edin, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde üniversite kazandıysanız kalın kıyafetleri tercih edin.

Yurtta kıyafetlerinizi çok sık yıkama imkanınız olmayabilir. Bu nedenle giyeceğiniz tişörtleri küçültmeyin. Eşofmanlarınızı, pijamalarınızı, çoraplarınızı ve iç çamaşırlarınızı yanınıza almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Tabii ki sadece spor değil, gömlek, etek veya kumaş pantolon gibi klasik kıyafetleri de yanınızda bulundurmalısınız.

İlk yurtlar için ihtiyaç listesi #1

YEDEK SET

Yurtlarda genellikle nevresim takımı bulunur ancak her ihtimale karşı bir nevresim takımı ve küçük bir battaniye getirebilirsiniz.

TERLİK

Genellikle yurtlarda kalan öğrenciler terlik getirmeyi unuturlar. Duşta ve odada kullanmak için yanınıza iki terlik almanız gerektiğini unutmayın. Ayak sağlığı söz konusu olduğunda terliklerinizi başkalarıyla paylaşmamaya özen gösterin.

KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ

Gereksiz kilolardan kaçınmak için kişisel bakım ürünlerini yanınıza almanıza gerek yoktur. Örneğin diş macunu veya şampuan gibi kolayca satın alınabilecek ürünleri gittiğiniz marketlerden satın alabilirsiniz.

Ancak yanınıza tırnak makası, saç kurutma makinesi, düzleştirici, cımbız, epilasyon cihazı, jilet gibi aletler veya bornoz, havlu gibi ürünleri alabilirsiniz. Hatta yedek havlu getirmeniz çok daha iyi olacaktır.

İlk yurt sakinleri için ihtiyaç listesi # 2

DEMİR

Yurtta ütü yoksa ve buruşuk giysilerle yürümek istemiyorsanız yanınızda ütü getirmeniz faydalı olacaktır.

MERKEZİ VEYA MERKEZİ

Yurtların vazgeçilmezi olan küçük bir su ısıtıcısı veya su ısıtıcısı sayesinde çayınızı veya kahvenizi istediğiniz zaman yapabilir ve içebilirsiniz. Özellikle sınavlar sırasında sabah uyanmak zorunda kaldığınızda “iyi ki yanımda götürmüşüm” diyeceksiniz!

İlk yurt sakinleri için ihtiyaç listesi # 3

BARDAK, PERU, KAŞIK

Okul zamanınız boyunca kupalar, kaseler, çatallar ve kaşıklar gerekli olacaktır. Bu nedenle bu tarz mutfak ürünlerini mutlaka yanınızda bulundurun. Bu sayede yurtta belirli saatlerde çay veya öğle yemeği saatleri dışında özel bir kupa bardak ile çay veya kahve tüketebilirsiniz.

DİKİŞ SETİ

Küçük bir dikiş takımı alıp dolabınızın bir köşesinde bulundurmanızda da fayda var. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda hemen kullanabilirsiniz.

ASMA KİLİT

Kesinlikle unutulmaması gereken bir diğer eşya da asma kilittir. Kişisel eşyalarınızı veya dizüstü bilgisayar gibi ürünlerinizi güvenliğiniz için yanınızda bulundurduğunuzdan emin olun.

4 numaralı yurdun ilk sakinleri için ihtiyaç listesi

ΑΣΚΙ

Giysilerinizin buruşmaması için askı bulundurmanızda fayda var. Ancak askıyı yanınıza alabilir veya gittiğiniz her yerden alabilirsiniz.

AYAR KUTULARI

Bir arada tutmanız gereken şeyler için küçük kutular ve düzenleyiciler kullanabilirsiniz.

Okul yılı boyunca bir kutu veya çanta ilaç hazırlamak yararlıdır. Bu ilaç kutusunda ateş düşürücü, ağrı kesici, grip ve soğuk algınlığı ilaçları, tasma, yara ve yanık kremi, vazelin gibi ürünleri saklayabilirsiniz. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda hemen kullanmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır.

İlk yurt sakinleri için ihtiyaç listesi # 5

TEKNOLOJİK ÜRÜNLER

Okulumuzun teknolojik ürünler açısından vazgeçilmezi olan laptop, usb çoklayıcı ve flash belleğin yanı sıra telefon, kulaklık ve şarj cihazınızı da almayı unutmayınız.

Ayrıca yurtlarda yatağınızın yanında priz bulmanız neredeyse imkansız. Bu yüzden yanınızda bir uzatma kablosu olduğundan emin olun.

OTOPARK ÜRÜNLERİ

Kırtasiye ürünleri olarak defter, kurşun kalem ve silgi gibi okul malzemelerini yanınıza alabilirsiniz. Tabii ki, onları bulunduğunuz yerden de alabilirsiniz.

Yazardan ipuçları: Pahalı ürünlerin çalınma riski yüksek olduğundan, genel olarak ucuz ve kaliteli ürünleri tercih etmeye çalışın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu