Gündem

Hunter Biden, Libya varlıklarının iadesi için yıllık 2 milyon dolar istedi

Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın eski ABD Başkanı Barack Obama hükümeti tarafından dondurulan Libya’daki varlıklarının serbest bırakılması karşılığında yılda 2 milyon dolar talep etti.

Hunter Biden, Libya varlıklarını iade etmek için yılda 2 milyon dolar talep ediyor

ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın Libya’daki mal varlığı, eski ABD Başkanı Barack Obama yönetimi tarafından donduruldu.

Demokrat Parti bağışçıları ve Hunter Biden’ın iş ortakları Sam Jaouhari ve Mohamed Rahbani’den iddiaya göre iki e-posta aldı. “İş İçeriden” Web sitesi, Biden’ın oğlunun Libya varlıklarının teslimi karşılığında sunduğu şartların ayrıntılarını yayınladı.

SON BIDEN YILDA 2 EURO DOLAR İSTİYOR

Sonuç olarak Hunter Biden’ın hizmeti karşılığında yılda 2 milyon dolar talep ettiğini ve mahremiyetini korumak için personel kiralamak istediğini iddia etti.

Hunter Biden’ın iş ortaklarından Jauhari, 28 Ocak 2015 tarihli ilk e-postada, Biden’ın niteliklerinin ABD Dünya Gıda Programı başkanı, o zamanki başkan yardımcısının oğlu ve bana söylediği birisi olduğunu bildirdi. Libya’nın dosyaya erişimi olabileceğini söyledi.

Hunter Biden’ın babasıyla birlikte devrik Libya lideri Muammer Kaddafi ve Libya Yatırım Otoritesi’ne ait paraların dondurulduğu Avrupa ve Asya ülkelerine seyahat ettiğini kaydeden Jaouhari, Hunter’ın üst düzey bağları olduğunu söyledi. “burada yardım edebilirsin” transfer edildi.

Bu e-postada Jauhari, Hunter’a şunları söyledi: “Yıllık 2$ servis ücreti +++ başarı ücreti ister misiniz” Yazma sırasında, Business Insider konuya aşina olan kaynaklardan öğrenmiştir. “2 dolar” Bu ifade 2 milyon dolar anlamına geliyor.

Hunter Biden, Libya'nın 1 numaralı varlıklarını iade etmek için yılda 2 milyon dolar istiyor

ALKOL VE İLAÇLARA BAĞIMLILIK YAPIYOR

Öte yandan, Hunter Biden tarafından “olumsuz” Bunun sorunlara yol açabileceğine dikkat çeken Jaouhari, Hunter’ın alkol ve uyuşturucu bağımlısı olduğunu, kokain nedeniyle ABD ordusundan ihraç edildiğini ve sürekli nakit sıkıntısı olduğunu söyledi.

Sonra Jauhari’den Muhammed Rahbani’ye “Bir sonraki adımlara karar vermek için bir araya gelmeleri gerekiyor” terfi etti.

Hunter Biden, Libya varlıklarını iade etmek için yılda 2 milyon dolar talep ediyor #2

İKİNCİ MESAJ

26 Şubat 2016 tarihli ikinci e-postada, Business Insider’a göre, Obama yönetiminde Göçmenlik ve Gümrükleme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Savcı John Sandweg, Jauhari ve Rahbani’ye Hunter ile yaptığı görüşmeler hakkında bir rapor gönderdi.

Sandweg’in Hunter’ın gizliliğe verdiği önemden bahsettiği e-postada, “Dün HB (Hunter Biden) ekibiyle konuştum. Projeyle ilgilendiler ancak katılmak için ekibin (lobi, avukatlar ve halkla ilişkiler) yakın ilişkilere sahip küçük bir grup insan olması gerektiğini vurguladılar.” İfadelerini kullandığı kaydedildi.

Son olarak, Jauhari’nin varlıkların serbest bırakılmasına yardımcı olmak için ne Sandweg’i ne de Hunter’ı işe almadığı bildirildi, ancak Sandweg Business Insider’a söyledi. “Avcı Biden, bir ortakla temas halinde olduğunu doğruladı” belirlendi.

Libya’nın yurtdışında dondurulan varlıkları, rezervleri, mevduatları ve banka hesaplarının 200 milyar doları aştığı tahmin edilirken, bu varlıkların geri kazanılması, yer yer iç savaş ve krizlerle karşı karşıya olan Libya ekonomisi için büyük önem taşıyor. 10 yıldır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu