Spor

Güney Amerika da 2 yılda bir Dünya Kupası’na karşı

CONMEBOL, FIFA’nın iki yılda bir Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma fikrini hoş karşılamadığını söyledi.

Güney Amerika 2 yılda bir Dünya Kupası'na karşı

Güney Amerika Futbol Federasyonu (CONMEBOL), turnuvanın kalitesini düşüreceği gerekçesiyle iki yılda bir FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma fikrine sıcak bakmadığını açıkladı.

CONMEBOL’den yapılan açıklamada, turnuvanın 4 yılda bir düzenlenen mevcut haliyle devam etmesi gerektiği belirtildi. Dinamizmi ve cazibesi ile Dünya Kupası, dört yıllık bir sürecin doruk noktasını temsil eden ve milyarlarca insanın ilgisini çeken bir organizasyondur. Dünya Kupası’nın iki yılda bir düzenlenmesi, mevcut kalite seviyesinin düşmesine ve böylece dünyanın en önemli futbol organizasyonuna zarar veriyor” dedi. söylendi.

“DİĞER TURNUVALARIN KALİTESİ İÇİN TEHLİKELİ”

Önerilen değişiklikle birlikte durumun bütünleşik hale geleceği belirtiliyor. “Dünya Kupası’nın iki yılda bir düzenlenmesi, sıkışıklığa neden olacak ve mevcut koşullarda bile oldukça karmaşık görünen uluslararası maçların takvimine uyum sağlamayı imkansız hale getirecek. Bu değişiklik diğer turnuvaların kalitesi için de bir tehdit oluşturuyor. . kulüp ve milli takım düzeyinde “. ifadeler kullanılmıştır.

Açıklamada, teklifin herhangi bir sportif gerekçeye dayanmadığı vurgulandı. “Böyle bir değişiklik için tüm paydaşların dahil olduğu bir süreç gerekiyor. Tüm fikirler ve kriterler dikkate alınarak tamamen dürüst bir müzakere sonucunda karar verilmeli. CONMEBOL futbol için en iyisini bulmak için her zaman diyaloğa açıktır.” bir değerlendirme yapıldı.

Güney Amerika'da her 2 yılda bir Dünya Kupası'na karşı 1.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu