Gündem

Gaziantep’te kadın hasta hemşireye saldırdı

Hastaneye kaldırılan hasta, hemşirenin kendisine hitap etmediğini düşünerek hemşireye vurarak saçını yoldu.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet devam ediyor. En son şiddet olayı Gaziantep’te yaşandı.

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi polikliniğinde hemşire olarak görev yapan Nurcan Kütük, NY isimli hastaya kapalı ofisin nerede olduğunu sordu.

Hastayı yönlendiren hemşire aynı soruyla birkaç kez daha karşılaşınca işaret parmağıyla koğuşun yerini gösterdi.

Kızgın ve kendisine hitap etmediğini düşünen NY isimli kadın, hemşire Nurcan Kütük’e hakaret ve küfürler yağdırdığı iddia edildi.

FİZİKSEL SALDIRI

Olaya tepki gösteren Nurcan Kütük, hastanın sakinleşmemesi üzerine fiziksel saldırıya uğradı. Hemşirenin saçına yapışan şüpheli, bir avuç saçını çekip ellerini kaşıdı.

Gaziantep’te bir kadın hasta hemşireye saldırdı ViDEO

Gaziantep'te kadın hasta hemşireye saldırdı #1

“NEDENİNİ HALA BİLMİYORUM”

Olaydan sonra şok olan Nurcan Kütük, şunları söyledi: “Hastam birdenbire anlamadığım bir şekilde bana saldırdı. Hala nedenini bilmiyorum. Her türlü hakaret ve tehditleri yaptı. Bana saldıran kadın hasta bir arkadaşına KBB polikliniğinin yerini soruyor. Arkadaşımız pozisyonunu gösteriyor. Yine de geri geldi ve bana aynı servisin nerede olduğunu sordu. O sırada telefonla konuşurken elimle servis noktasını işaret ettim.

Gaziantep 2'de kadın hasta hemşireye saldırdı

“ERKEK GÜCÜ OLACAK KADAR GÜÇLÜYdik”

Sonra hasta kadın dışarı çıktı ve bana hakaret etmeye başladı. Ben de dışarı çıktım ve ne dediğini sordum, neden böyle konuşuyorsun. Neden bana hakaret ediyorsun, bunu hak edecek ne yaptım dedim. Bana, “İstediğimi yaparım, kaybedecek bir şeyim yok” dedi. Sonra birden beni göğsümden itti. O kadar güçlüydü ki bilmiyorum, erkek gücü vardı. Bu yüzden kendimi savunmak için onu ellerimle ittim.” dedi.

“OLAYDAN SONRA PSİKOLOJİM ÇOK KIRILDI”

Nurcan Kütük, saldırganın saçlarından tutup yırttığını vurguladı. “O sırada saçımdan tuttu ve ben çekene kadar bırakmadı. Saçımın neredeyse ön tarafının tamamını çekti. Kafamda kanama ve kızarıklık vardı. Bu olaydan sonra bende çok oldu. elimde çizik ve tırnağımda kanıyordu.” ifadeleri kullandı.

Gaziantep'te bir kadın hasta hemşireye saldırdı #3

“BU OLAYDAN SONRA ÇOK FAZLA OLDU”

Hemşire Kütük de kadının ardından tehditler savurduğunu söyledi. “Sonra kaybedecek bir şeyim yok dedi ve ‘Dışarıda görürsün gerekirse seni kovarım’ dedi ve küfürü bıraktı. Olaydan sonra şikayette bulundum ve gereğini yaptım. çok sonra üzülür.” dedi.

Gaziantep'te kadın hasta hemşireye saldırdı #4

“PANDEMİDEN SONRA BU TÜR SALDIRILAR ARTTI”

Kütük, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin çok üzücü olduğunu söyledi. “Burada hastalara hizmet veriyoruz, sağlıklarına kavuşturmaya çalışıyoruz. Her şekilde yardımcı oluyoruz. Daha önce de bu tür saldırılar oldu ama pandemi sonrası bu tür saldırıların oranı artmaya başladı. Çünkü insanlar çok gergin ve psikolojileri çok bozuk. çok bozuldu ama ne yapalım, ne yapayım? “Ve ben de bir insanım. Psikolojimi ne kadar koruyabilirim?” dedi.

Olay anları hastane koridorundaki güvenlik kamerasına an be an kaydedildi.

Gaziantep'te kadın hasta hemşireye saldırdı #5

Gaziantep'te kadın hasta hemşireye saldırdı #6

Gaziantep 7'de kadın hasta hemşireye saldırdı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu