Gündem

Gaziantep’te, fuhuş ve dolandırıcılık operasyonu

Fuhuş operasyonunda gözaltına alınan kadınlar, gazetecilere günde 20 kişiyi dolandırdıklarını gördüklerini söyledi.

Gaziantep'te fuhuş ve dolandırıcılık operasyonu

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Etik Büro Amirliği ekipleri, kentin çeşitli noktalarında, özellikle şehirlerarası otogar çevresinde fuhuş yapan ve fuhuş pazarlığı yaparak vatandaşları aldatan kadınlara yönelik operasyon başlattı.

Operasyonda gözaltına alınan 8 şüpheli kadın, emniyetteki işlemlerinin ardından Gaziantep Adliyesi’ne götürüldü.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

28 Eylül 2021’de adli mercilere sevk edilen 8 kişiden 3’ü adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı, 1 şüpheli ev hapsine alındı, 1 şüpheli serbest bırakıldı, 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Söz konusu suçların işlendiği tarihte aynı yerde olduğu bilinen ve tutuklanan zanlıların nüfusuna kayıtlı farklı yaşlardaki 9 çocuk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından kurum bakımına yerleştirildi. “Çocuğun Yüksek Yararına” uygun olarak acil koruma kararı ile.

Gaziantep'te 1 numaralı fuhuş ve dolandırıcılık işi

“ENACI ÇOK ÇOK OLDUKÇA NE YAPMALIYIZ”

Polis ekipleri tarafından adliyeye getirilen 8 şüpheli kadın, girişte fotoğraf çektirmek isteyen gazetecilere tepki gösterdi.

Şüpheli kadınlar adliye girişinde basın mensuplarına şunları söyledi:Çek, çek, cinayetten geldik. Hepiniz, 10 yaralı var. Biraz dolandırıcılık yaptık. Bu nedir, ne yapıyoruz, sadece insanları kandırıyoruz. Dolandırıcılık hafif bir şeydir, günde 20 kişiyi kandırıyoruz. Çok fazla emici olduğunda ne yapmalıyız? Bizi çekmeyin aptallar”. tepki gösterdi. Şüpheli kadınlardan birinin adliyeye girmeden önce basın mensuplarına baş sallaması dikkat çekti.

Gaziantep'te fuhuş ve dolandırıcılık işi #2

79 AYRI OLAY GERÇEKLEŞTİ

Operasyonun ardından Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, operasyon öncesi yapılan çalışmalarda 79 ayrı olay ve 25 şikayetin olduğu belirtildi.

Açıklamada, operasyonda 8 kişinin tutuklanarak gözaltına alındığı, 3’ünün de tutuklandığı belirtildi. “Emniyet Başkanlığımızca Başsavcılığımız koordinasyonunda yürütülen çalışma kapsamında, söz konusu alanda” Fuhuşu Teşvik, Arabuluculuk veya Zorlama ” olaylarına ilişkin toplam 79 ayrı olay meydana geldi. İlimizin şehirler arası otogar çevresinde meydana gelen “İhtisas Hırsızlık, İhtisas Dolandırıcılık ve Yağma” olaylarından mağdur olan 25 müştekinin başvurusu alınmış olup, bu gelişmelerin ardından ikamet eden 8 şüpheli, 5 yetişkin ve 3 çocuk , 24 Eylül 2021’de ihbar edilen suçlardan zanlısı bulunan 5 farklı adreste yakalanarak gözaltına alındı. Adli makamlara sevk edilen 8 kişiden 3’ü adli kontrol kararıyla serbest bırakılırken, 1 şüpheli ev hapsine alındı, 1 şüpheli mahkemece serbest bırakıldı ve 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bilinen ve Yakalanan Şüpheli nüfusuna kayıtlı farklı yaşlardaki 9 çocuğun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Yükselt ve Yüksek Menfaat” gereğince acil koruma kararı ile Vakfın himayesine alınması sağlandı. çocuğun”. ‘. ifadeler yer aldı.

Gaziantep'te fuhuş ve dolandırıcılık işi #3

Gaziantep'te fuhuş ve dolandırıcılık işi #4

Gaziantep'te fuhuş ve dolandırıcılık işi #5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu